Yaralı Köpeği Bisikletle 5 Kilometre Boyu Taşıdı

 Yaralı Köpeği Bisikletle 5 Kilometre Boyu Taşıdı

Yaralı Köpeği Bisikletle 5 Kilometre Boyu Taşıdı

Diyarbakır’da bir grup kadar saldırıya uğrayan cadde köpeğini kurtaran Kadir Aydoğmuş, köpeği 5 kilometre boyu bisikletle kucağında taşıdı.

Diyarbakır’ın Merkez Bağlar ilçesinde, tanımadığı bir grubun sokak köpeğine ızdırap ettiğini görenler, Diyarbakır’da etkinlik gösteren Patili Hayat Derneği’ne haber verdi.

KÖPEĞİ SALDIRGANLARIN ELİNDEN KURTARDI

Dernek üyesi Kadir Aydoğmuş, ihbar üzerine kısa sürede bisikletiyle mahalleye geldi. Aydoğmuş, grubun saldırısından kurtardığı köpeği önce taksiye bindirmek istedi. Taksici köpeği araca almayı reddedince Aydoğmuş, bu kez de şansını minibüste denemeye karar verdi. Minibüs şoförü de köpeği almayı reddedince Aydoğmuş, son çare olarak bisikletle gitmeye karar verdi. Köpeği kucağına alıp, bisikleti de eliyle çekerek ilerleten Aydoğmuş, yorulunca hayvanı kucağına bindirip, bisiklet üstünde yola koyuldu. Aydoğmuş, kucağında 5 kilometre yol gitti.

KAZANDIĞI PARAYI CADDE HAYVANLARINA HARCIYOR

Sosyal medya da paylaşılan Kadir Aydoğmuş’a, örnek davranışı dolayısıyla takdir mesajları yağdı. Aydoğmuş, maç ve konserlerde su ile çay, hafta içi ise çorap satarak geçimini sağladığını, kazandığı paranın yarısını da sokak hayvanları için harcadığını söyledi.

Kadir Aydoğmuş, ”Yenişehir ilçesinde çorap tezgahı başındaydım. Patili Hayat Derneği üyesiyim. Başkanımız beni arayıp, durumu anlattı. Hayvanın kuvvet gördüğü söylendi. Ben de gittim, ne olacağını bundan böyle biliyordum. Beni bıçaklayabilirlerdi. Baktım oysa 10-15 şahsiyet grup, köpeği taşlıyor. Ben de hemencecik, aralarına girdim ve ‘Bırakın köpeği’ diye bağırdım. Köpeği alıp, taksiye binerek oradan yürüyüp gitmek istedim. Ama taksici bizi arabaya almadı. Dolmuş şoförü de bizi almadı. Yolcuların rahatsız olacağını söyledi. Ben de bir elime bisikleti, bir elime köpeği alıp caddeye çıktım. 5 kilometre yol katettim. Köpeği güvenli bir bölgeye bıraktım ve dernek olarak orada besliyoruz” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir