Uyuşturucu Tacirleri Şafak Operasyonuyla Yakalandı

 Uyuşturucu Tacirleri Şafak Operasyonuyla Yakalandı

Uyuşturucu Tacirleri Şafak Operasyonuyla Yakalandı

Emniyetin uyuşturucu tacirleriyle uğraş dahilinde yaptığı operasyonda 14 uyuşturucu satıcısı yakalandı.

Denizli’de uyuşturucuyla mücadele çalışmalarına yoğun bir şekilde devamlı İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğüne ast narkotik ekipleri, Pamukkale, Merkezefendi, Beyağaç ve Tavas ilçelerinde kesin olmayan uyuşturucu satıcılarını uzun süredir takip ediyordu. Kale Cumhuriyet Başsavcılığı kadar yürütülen soruşturma dahilinde, 3 aylık peşine düşüp takip sonucunda yeterli kanıt ve bilgilerin toplanmasıyla, ekipler tarafından 4 ilçede belirlenen 19 konut ve işyerine şafak zamanında eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Narkotik köpeklerinin de dahil olduğu operasyonda, belirlenen evlerde yapılan baskında 14 zehir taciri gözaltına alındı. Bulundukları yerde yapılan aramalarda ise 479 gram metafetamin, 150 gram toz esrar, 108 gram plaka esrar, 3 adet sentetik hap, hassas terazi, ruhsatsız silah ve dijital materyaller ele geçirildi. Aramalarda mutfak malzemeleri, koltuk kılıfları ve bahçelerdeki bakımlı yerlere uyuşturucu madde gizlendiği saptama edildi.

OLASI BİR BASKINA KARŞI GÜVENLİK KAMERALARI İLE DONATILMIŞ

Zanlıların yakalanmamak için aldığı tedbirler ise görenleri hayrete düşürdü. Zehir tacirlerinin evlerinde olası bir baskına karşısında emniyet kameraları ile tedbir aldıkları öğrenildi. Arasında yaşlı bir kadın da olduğu 14 güvenilmez gözaltına alındı. Jandarmadaki sorgularının gerisinde geniş güvenlik önlemleri aşağıda Kale Adliyesine sevk edilen şüphelilerin adliyeye götürüldüğü sırada, tam teçhizatlı komandolar, adliye çevresinde geniş önlemler aldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir