Türk Hava Yolları’ndan pandemiye rağmen büyük başarı!

 Türk Hava Yolları’ndan pandemiye rağmen büyük başarı!

Türk Hava Yolları’ndan pandemiye rağmen büyük başarı!

Fransız haber sitesi Air Journal, Türk Hava Yolları’nın pandemi döneminde gösterdiği başarıyı haberleştirdi.

Haberde, Türk Hava Yolları’nın likiditeyi korumak, maliyetleri yönetilebilir bir seviyede yakalamak ve “yeni normale” armoni karşılamak için bir dizi ‘çevik’ önlem sayesinde koronavirüs pandemisi sırasında bilhassa iyi bir performans sergilediği belirtildi.

“EN YAKIN RAKİBİNİN İKİ KESIN”

THY’nin nisan ayında günde 685 uçuş gerçekleştirdiği belirtilirken bu uçuş sayısının en yakın rakibi Lufthansa’nın iki katı olduğu duyuruldu.

öte yandan 2020 yılında Türk Hava Yolları’nın %71’lik “etkileyici” bir tartma faktörü ile 28 milyon gezgin taşıdığı kaydedildi.

“PANDEMİYE KARŞIN İYİ BİR PERFORMANS SERGİLEDİ”

Yapılan haberin çevirisi olarak şu ifadeler yer aldı:

“Türk Hava Yolları ve Kargo kolu, likiditeyi gözetmek, maliyetleri idare edilir bir seviyede yakalamak ve “yeni normale” düzen temin etmek için bir dizi “çevik ”önlem baştan sona Covıd-19 pandemisi esnasında bilhassa iyi bir performans sergiledi.

“BELİRSİZLİK DÖNEMİNDE ‘SAĞLAM AĞINI’ KORUDU”

İstanbul Havalimanı’nda bulunan Türk Milli taşıyıcısı ve özel önem iştiraki Turkish Cargo, 2020 parasal yılını 6.7 milyar dolar (bir önceki yılın %50’sinde) gelirle ve” yalnızca “836 milyon dolar net zararla” başarıyla ” tamamladı.

2020 yılında Türk Hava Yolları, %71’lik “etkileyici” bir tartı faktörü ile 28 milyon gezgin taşıdı.

şimdi, Star Alliance şirketi 179 milletlerarası varış noktasına uçuyor ve yeni İstanbul havaalanı da “zirvede kaldı”: %68 trafik kaybıyla bile, Mart 2021’de Avrupa’nın en iyi performans belirten Havalimanı oldu ve 616 kalkış ve varış uçuşu ile Türk Hava Yolları bir basın açıklamasında bulundu.

“AVRUPA’NIN EN İŞLEĞİ, DÜNYANIN EN İYİ 5 HAVAYOLUNDAN BİRİ”

Havacılık sektörü 2020 yılında sert bir darbe almasına ve bugüne kadarki en ağır kayıplarına maruz kalmasına rağmen, Türk Hava Yolları diğer havayollarına kıyasla iyi bir iş performansı ile öne çıktı. CAPA’ya kadar, havayolu şirketi “pandemi esnasında Avrupa’nın en işlek havayolu şirketi ve dünyanın en iyi beş havayolundan biri olarak kendini kanıtladı.”

Bu galibiyet “maliyet azaltma faaliyetlerine dayanır, kapasite” yatırım harcamaları azaltma ve Etkin Yönetim hükümeti tarafından veya (ek 7 milyar USD civarında gelecek yıllarda Türk Hava Yolları uçak finansman ihtiyacı azaltacaktır” olan “Boeing ve Airbus ile filo büyümesi üzerine imzalanan anlaşmalar) put Türk Hava Yolları bahsetmiyorum bile destek açıklar.

“BU SÜREÇTE MESLEKTAŞLARIMIZIN HİÇBİRİYLE AYRILMADIK”

“Avrupa’nın en iyi performans gösteren ulusal havayolu şirketi olarak başarımız rastlantı değil.

”dedi. “Diğer havayolları işten çıkarmalar yapmak zorunda kalırken, bu süreçte meslektaşlarımızdan hiçbiriyle ayrılmadık. Tersine, bütün Türk Hava Yolları çalışanları, rol ve sorumluluklarına ast olarak %50’ye varan ödenti indirimlerini kabul etmişlerdir. Halkımız arasındaki doğaüstü birlik duygusu, Türk Hava Yolları’nı birbirinden ayıran şeydir: birlikte, bir aile olarak, bu kriz sırasında Türk Hava Yolları ailesinin hiçbir üyesinin geride kalmayacağına karar verdik. ”

Türk Hava Yolları da pandemiyi kargo operasyonlarını ölçeklendirmek için bir fırsata dönüştürdü ve gezgin uçaklarının 50’si kargo filosunun kapasitesini artırmak için tekrar yapılandırıldı. Turkish Cargo, “dünyanın birincil beş Hava Kargo şirketinden biri ve altıncı büyük kargo şirketi” olmayı başardı; 2009 yılında %0.6’dan 2020’de %4.7’ye yükselen toplam küresel navlun geliri içindeki pazar payını artırdı. Şubat 2021’de, dünya çapında her 20 kargo uçuşundan biri Turkish Cargo tarafından gerçekleştirildi.

“DÜNYANIN DÖRT BİR YANINA TIBBİ MALZEME GÖNDERDİ”

Bu Nedenle Turkish Cargo, dünyanın dört bir yan destinasyonlara 45 milyondan pozitif Covıd-19 aşısı da dahil olmak üzere 50.000 ton tıbbi malzeme arz edebildi.

İstanbul Havalimanı’nda bulunan bu tesis, malları daha seri işlemek ve bırakmak için dronlar ve otomatik robotlar gibi modern teknolojileri kullanıyor.”.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir