SON DAKİKA: Işın Çelebi başkan adaylığından çekildi

 SON DAKİKA: Işın Çelebi başkan adaylığından çekildi

SON DAKİKA: Işın Çelebi başkan adaylığından çekildi

Işın Çelebi, Galatasaray Kulübü’nün 19 Haziran’da yapılacak seçimli genel kurulu öncesi basın toplantısı düzenledi. Pazartesi günü başkan adaylarının yer alacağı renk seçimine katılmayacağını belirten Çelebi, “Altı dolmayan vaatlerin geleceğe dair nasıl kayıplar yaşattığı ortada. Bu ortadayken camiamız serüven peşinde koşanlara geçit vermemelidir. Güç bir işlem yaşamış ve önünde daha büyük zorluklar olduğu görülen kulübümüzün bu bölünmüşlük ve namzet enflasyonu ile seçime gitmesi dürüst değildir. Tarih sayfasında daha önce görmediğimiz, kültürümüzde olmayan bu koltuk sevdası yarışın içinde yer almayacağımızı, Galatasaraylılığımızın gereği olarak bu ‘renk’ seçimine katılmayacağımızı ve Galatasaray’ın geleceği için ‘karanlık’ rengi seçmeyeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz” dedi.

“MEVCUT ADAYLARI GALATASARAY SORUNLARIN ÇÖZECEK NİTELİKTE GÖRMÜYORUZ.”

Çelebi bu kararı 45 arkadaşıyla birlikte aldıklarını aktardı ve şöyle devam etti:

“Tek liste olma kararını oy çokluğuyla aldık. Daha önce birleşme konusunda çağrıda bulunduk. Hiçbir adaydan bir dönüş olmadı. Biz seçimlere dek çalışmaya devam edeceğiz. Ekibimiz bu çalışmalarını önümüzdeki sene da devam ettirecek. Bu adayların Galatasaray için yarar getireceğini düşünmediğimiz için hiçbiriyle beraber olmamaya veya birini desteklememeye karar verdik. Tek liste olacak şekilde, birlik ve birliktelik içinde, bir akil adamın başkanlığında oluşacak yapıyı arzu ediyoruz. O doğrultuda da çalışmaya devam edeceğiz. Mevcut adayları kendileriyle baş başa bırakıyoruz. Mevcut adayları Galatasaray sorunların çözecek nitelikte görmüyoruz.”

“BU YAPIDA YÖNETİMİN SAĞLIKLI OLMA ŞANSINI GÖRMÜYORUM”

“Adaylar yüzde 15 oyla seçilecek. Aleyhinde yüzde 80 civarında bir oy olacak” diye konuşmasını sürdüren Işın Çelebi, şunları kaydetti:

“Bu yapıda yönetimin sağlıklı olma şansını görmüyorum. Galatasaray’ı birleştirecek, bütünlüğü sağlayacak bir yapının olacağını görmüyorum. Camianın bunu düşünmesini açlık ettiğimiz için bu şok kararı alıyoruz. Çalışmalarımız devam edecek. Bu parçalanmışlık ve çıkar çatışması içinde herkesin bir Galatasaray kartvizitine sahip olması duygusunun ön plana çıktığı ortamda gerçekleri Galatasaray kamuoyuna açıklamak için tavrımızı gösteriyoruz. Bu seçim kavgayı derinleştirecek bir seçim. Başımız tepede olan. Türkiye’nin her yerinden imza yağdı. Seçime girmek için 100 imza gerekiyordu, biz 170 imzayla başvurduk. Seçimde 800 oyla kazanacak birey ne kadar iktidar olabilir.”

“BU ŞARTLARDA OY KULLANMAMAYI DA BİR TERCİH OLARAK GÖRÜYORUM”

Bir soru üzerine oy da kullanmayacağını söyleyen Çelebi, “Bu konuda herkesi bağımsızlık iradesine bıraktık. Benim kişisel kanaatim oy kullanmamak da oy kullanmaktır. Kişisel kanaatim öyle. Bu şartlarda oy kullanmamayı da bir tercih olarak görüyorum. Birleşme olsun, tek namzet civarda buluşalım. O süre isteyerek kullanırım. Galatasaray’ın karanlığı için oy kullanmayacağım. Galatasaray’ın aydınlığı için oy göstermek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir