SON DAKİKA: Çaykur Rizespor Başkanı Kartal görevi bıraktı

 SON DAKİKA: Çaykur Rizespor Başkanı Kartal görevi bıraktı

SON DAKİKA: Çaykur Rizespor Başkanı Kartal görevi bıraktı

Uzun zamandır futbolun içinde bulunduğunu vurgulayan Kartal, “Artık bundan daha sonra yokum. Daha önceki açıklamalarımda da söyledim. Ya bırakacağım veya devam edersem federasyonla uğraşacağım. Arkadaşlarımla görüştüm, kulüp başkanlıklarından istifa etme kararı aldım. Çaykur Rizespor ve Etimesgut Belediyespor’daki görevlerimden başkan ve yönetici olarak ayrılıyorum. Bu federasyondaki görevli arkadaşlarımız gidene dek da futbolda herhangi bir görevde bulunmayacağım.” ifadelerini kullandı.

TFF’yle genelde zıt düştüğünü dile getiren Kartal, “İlk genel kurulda onların ibra edilmemesi için uğraşacaktım, çoğu kulüp başkanıyla da görüştüm. Zannediyorum ibra da etmeyecektik. Böyle olunca bir karışıklık olurdu. Kargaşa olmaması için, içten olanın futboldan benim çekilmemin olacağı görüşüyle bu kararı aldım.” dedi.

Çaykur Rizespor ve Etimesgut Belediyespor’a desteğinin devam edeceğini de vurgulayan Kartal, şunları kaydetti:

“Federasyonun önemli alması gereken kararları almıyor. Yabancı futbolcu kararını destekliyorum fakat yapması gereken çok şey var.

Daha kanun çıkmadı. Yabancı oynatmayalım diyoruz, fakat altyapıyla ilgili karar alınmadı. Bu nesil önemli şeylerle uğraşması gerekirken cezanın haricen bir şeyle uğraşmıyorlar. Etimesgut’ta Pendikspor maçından daha sonra, muhalif gitmiş, gözlemci, hakem, temsilci gitmiş, bende sahadaki çocuklarımızla başarı sevinci yaşamak istedim. Kovid-19 testi de olmuşum. Benim bu çocuklarla orada bir araya gelmem cezayı gerektirir mi? 30 gün cinayet verdiler bana, şaka gibi. Sayın başkanı aradım, benim cinayet almamam lüzumlu, dedim. Bana cinayet çıktı. Aynısını benzer yerde yeniden yaptım, ayrıca de basının aleyhinde bu sefer cinayet vermediler. Konuşmama ceza verdiler. Ben eleştirmeyecek miyim, eleştireceğim. Bir 30 gün daha 60 gün oldu. Rizespor’da aldığım cezanın bir kısmı haklı. Ama orada konuşmada bu kadar ceza verecek ne vardı? Ya kardeşim sen işinle mücadele işin gücün ceza olmasın.”

Etimesgut Belediyespor’u 1 lira borcu olmadan bıraktığını anlatan Kartal, “Rizespor’u 27 milyon avro borçla aldım 3 milyon avro borçla bırakıyorum. Benim gibileri futboldan soğuttunuz. Kulüpler borç batağı içinde yüzer, federasyon tedbirini almazsa.

Bakanlık da sürükleyici bir ışık halkası getirir, yasallaşır. Bana tarafından federasyon başarısız. Onların istifa etmesi gerekirdi, kaos olmasın diye ben bırakıyorum. Onlar gittikten sonradan inşallah döneriz lakin Kartal Ailesi olarak futboldan onlar gidene değin çekiliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu durumu TFF Başkanı Nihat Özdemir’le de paylaştığını aktaran Kartal, sözlerine şöyle devam etti:

“Durumu Mehmet Baykan Bey’e de anlattım. Lakin maalesef Sayın Baykan aldı eline sopayı, sana da ona da vururum havasında. Ben kafama vurdurmam, dedim. Mehmet Baykan’ın böyle bir ağırlığı yok. Başkana açık şekilde söyledim, suç oluşturan alamamam gerekiyor, diye. Tamam bakarız, dedi ama ben suç oluşturan aldım.”

Hakemlerin maçlara atanış şeklini de eleştiren Kartal, hakemlerin puanlama sistemine tarafından görev yapması gerektiğini savundu.

Zamanın kendilerine ne göstereceğini bilemediğini dile getiren Hasan Kartal, “Kulüp başkanı arkadaşlarımızdan da rahatsız olanlar var. Bir patlama noktası var. Cümbür Cemaat bekliyor. Bu patlama olursa Türk futbolu için sıkıntı olur. Umarım bir lahza önce düzelirler. Bir anayasası olsun federasyonun ve kim gelirse gelsin o çerçevede federasyonu ve kulüpleri yöneticilik etsin.” diye konuştu.

Hasan Kartal, kulüplerin genel olarak maddi durumunun kötü olduğunu vurgulayarak, “Bakın yapılanma yapan kulüpler patlayacak.

O süre başkan da bulamayacaksınız. Ey federasyon kulüpler olmazsa sen var mısın?” ifadelerini kullandı.

.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir