Son dakika… Başkan Erdoğan çağrı yapıp uyardı: Bu tuzağa düşmeyeceğiz!

 Son dakika… Başkan Erdoğan çağrı yapıp uyardı: Bu tuzağa düşmeyeceğiz!

Son dakika… Başkan Erdoğan çağrı yapıp uyardı: Bu tuzağa düşmeyeceğiz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Tacizin, istismarın, tecavüzün, aşağılamanın kol gezdiği parti teşkilatlarını, belediyelerini, meclis gruplarını düzeltmek için en minik bir adım atmayan partilerin derdi kadın da değildir, insan da değildir” dedi.

“BU TUZAĞA DÜŞMEYECEĞİZ”

Başkan Erdoğan, “Bizimle eser ve hizmet siyasetinde yarışamayanların yarışı diğer zeminlere çekme tuzağına düşmeden milletimizin gönlündeki yerimizi daha da güçlendirerek 2023 seçimlerimizi zaferle sonuçlandıracağımıza inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kadın Kolları İstişare ve Eğitim Kampı’na video mesaj ile katıldı. Erdoğan, mesajında AK Parti’nin kadınlara verdiği önemi ve değeri anlattı. Türkiye’de siyasette de kadınların adalet ettiği konuma ulaşmasını AK Parti’nin sağladığını gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti, kurulduğu günden beri her işini istişare ile yapan, istikametini milletimizle birlikte belirleyen, davasına ve ülkesine hizmet yolunda Hakk’ın rıza haricen maksat gütmeden mücadele yürüten bir partidir.

Türkiye’de girmedik ev, dokunmadık gönül bırakmama hedefi ile çıktığımız yolda elde ettiğimiz her başarıda en büyük pay kadınlarımıza aittir. Ülkemizde eğitimden iş hayatına her bölge gibi siyasette de kadınlarımızın hak ettiği konuma ulaşmasını AK Parti sağlamıştır” diye konuştu.

Bayan Kollarını parti teşkilatının üç ana omurgasından biri haline getirdiklerini kaydeden Erdoğan, bu mücadelenin kolay olmadığının altını çizdi. “Kadınların siyasette bu derece dinç bir konuma gelmesine karşı sergilenen direnci AK Parti Genel Başkanı, Başbakan, Cumhurbaşkanı olarak sizlerle birlikte verdiğimiz çaba ile kırdık” ifadelerini kullanan Erdoğan, kadınların teşkilat yönetiminden milletvekilliğine, belediye başkanlığından meclis üyeliklerine kadar siyasetin her kademesinde bugün geldiği yeri kayda değer gördüğünü söyledi.

Erdoğan, “Lakin gidecek daha çok yolumuzun olduğunu biliyoruz. AK Parti’nin açtığı yol baştan sona Türk siyasetinin tamamında kadınların temsilinin arttığına tanık olmaktan hoşnutluk duyuyoruz. Tabi bu aynı zamanda sizlerin sorumluluğunu da artırıyor.

Bilhassa 2023 Haziran’ındaki seçimlere dek gece gündüz sahada olmamız, hanımlardan başlayarak bütün vatandaşlarımızın desteğini almamız gerekiyor. Bu konuda sizlere güveniyorum. Tek bir anımızı deha boş geçirmememiz gereken bir döneme girdik” açıklamasında bulundu.

“EN KÜÇÜK BİR ADIM ATMAYAN PARTİLERİN DERDİ KADIN DA DEĞİLDİR, İNSAN DA DEĞİLDİR”

Kadın elinin değdiği her işi gibi siyasetin de bereketlendiğine, renklendiğine, acınacak şey ve adalet temelinde geliştiğine inandığını kaydeden Erdoğan, “Ne dek bizi taklit ederlerse etsinler, diğer partilerin kadına bakışının hala eğri, riyakar, hala kibirli olduğunu yaşanan o kadar çok örnekten sizler de görüyorsunuz, biliyorsunuz. Tacizin, istismarın, tecavüzün, aşağılamanın kol gezdiği parti teşkilatlarını, belediyelerini, meclis gruplarını düzeltmek için en ufak bir adım atmayan partilerin derdi bayan da değildir, insan da değildir. Bunların tek derdi kendi bireysel hırslarını, çıkarlarını, kişisel siyasi ajandalarını korumaktır, artırmaktır. Şayet kadını bizim gördüğümüz gibi eşrefi mahlukat, insanoğlunun yarısı, en şerefli konum olan anne, benzeyen, evlat, hayatın her alanında birlikte yürünecek yoldaş olarak görselerdi önce bu çirkinliklere engel olurlardı.

Ülkemize de, kadınlarımıza da, partimize de bu kötülüğün yapılmasına seyirci kalamayız. İşte bunun için sizlerin katkısına, gayretine, desteğine her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Türkiye’nin içinden geçtiği şu kritik dönemi başarı ile geride bırakması, evlatlarımıza teslim edeceğimiz 2053 ve 2071 vizyonlarının akıbeti bakamından da çok önemlidir. Ellerini ovuşturarak ülkemizin tökezlemesini, milletimizin birbirine düşmesini, demokratik ve idareli atılımlarımızın heba olmasını bekleyenlerin heveslerini beraberce kursaklarında bırakacağız. Önümüzde son iki asırdır daima başkalarının hikayelerini dinlemek yerine büyük ve zinde Türkiye’yi yapı ederek kendi hikayemizi tarihe altın harflerle kazıyacağımız bir dönem vardır. Takvimleri geriye doğru sararak, ülkemizi tek parti devrinin karanlığına, 1970’lerin ideolojik kavgalarının ya da 1990’ların istikrarsızlığının içine sürüklemeye çalışanlara geçit vermeyeceğiz. Vesayetin üstesinden nasıl geldiysek, terör örgütlerinin saldırılarını nasıl püskürttüysek, darbe girişimlerini nasıl akamete uğrattıysak, ülkemizi siyasi ve hesaplı olarak abluka girişimlerini nasıl nafile çıkarttıysak Allah’ın izni, milletimizin desteği ile bu mücadeleyi de başarıyla neticelendireceğiz.Bizimle eser ve hizmet siyasetinde yarışamayanların yarışı diğer zeminlere çekme tuzağına düşmeden milletimizin gönlündeki yerimizi daha da güçlendirerek 2023 seçimlerimizi zaferle sonuçlandıracağımıza inanıyorum.”.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir