Son dakika: 27 Ağustos koronavirüs tablosu açıklandı!

 Son dakika: 27 Ağustos koronavirüs tablosu açıklandı!

Son dakika: 27 Ağustos koronavirüs tablosu açıklandı!

Türkiye’de gün gün koronavirüs vaka ve ölüm tablosu! Ne kadar fark etti?

GALERİNİN DEVAMI


<p>Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesi sürat kesmeden kararlılıkla devam ediyor.</p>
<p> Ülkemizde görülen koronavirüsü dahilinde vaka sayıları günlük olarak açıklanıyor. Afiyet Bakanlığı corona virüs canlı verileri kamuoyuyla paylaşmaya devam ediyor. Zaman ilerledikçe tablolardaki büyük başkalaşım uyarı çekiyor.</p>
<p> <span style= İŞTE GÜN GÜN KORONAVİRÜS TABLOSU
“/>

Türkiye’de son 24 saatte 295 bin 647 Kovid-19 testi yapıldı, 18 bin 340 kişinin testi artı çıktı, 244 birey hayatını kaybetti.

Günün tablosuna ilişkin Afiyet Bakanı Fahrettin Koca, ‘‘Vefat sayımız düne göre eksik olsa da çok yüksek.

Ama şu salgından bayram kutlar gibi çıkmak da var. Her Zaman birlikte tedbirlere uyup, aşılarımızı olmaya emrindeki!” ifadelerini kullandı.

Afiyet Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saatte 244 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 18 bin 340 de yeni vakanın olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanlığı göre Türkiye’nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. 27 Ağustos’ta açıklanan 24 saatlik verilere tarafından 18 bin 340 olgu tespit edildi. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 244 oldu. Bir günde toplam 295 bin 647 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 14 bin 528 olarak kaydedildi. Afiyet Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. minimum 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere tarafından Türkiye’de 1. doz aşılama sıradan yüzde 76,57 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 58,62 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 92 milyon 391 bin 3’e yükseldi.

“Aşılamada birincil sırada Muğla var”

Verilerde, aşılamada önde dışarı giden illere de yer verildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir