Son dakika: 23 Temmuz koronavirüs tablosu! Olgu, Hasta, ölü sayısı ve son koşul açıklandı

 Son dakika: 23 Temmuz koronavirüs tablosu! Olgu, Hasta, ölü sayısı ve son koşul açıklandı

Son dakika: 23 Temmuz koronavirüs tablosu! Olgu, Hasta, ölü sayısı ve son koşul açıklandı

Türkiye’de son 24 saatte 219 bin 528 Kovid-19 testi yapıldı, 11 bin 94 kişinin testi pozitif çıktı, 60 birey hayatını kaybetti.

BAKAN KOCA: VERİLEN EMEKLER HEPİMİZİN EMEĞİDİR

Günün tablosuna ilişkin değerlendirmelerde yer alan Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca, ”Yarın bugünden daha iyi olsun istiyorsanız tedbirlere uyun. Aşınızı olun. Verilen emekler milletçe hepimizin emeğidir. Aşısı bulunduğu halde, yok edici etkisi süren bir bulaşıcı rahatsızlık yok. Toplum bağışıklığı sağlandıkça, Covid-19’da da vaka sayıları değersiz ülkü gelecek. Kurumlarımız gece gündüz emrinizde, sağlık durumu çalışanlarımız hizmetinizde. İlk doz aşınızı olmadıysanız hemen yaptırın.” ifadelerine yer verdi.

Sıhhat Bakanlığı kadar Türkiye’nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. 23 Temmuz’da açıklanan 24 saatlik verilere tarafından 11 bin 94 olgu tespit edildi.

Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 60 oldu. Bir günde toplam 219 bin 528 deneme yapılırken, iyileşen hasta sayısı 5 bin 215 olarak kaydedildi. Sıhhat Bakanlığı göre açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. en az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye’de 1. doz aşılama sıradan yüzde 63,26 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 35,54 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 65 milyon 50 bin 204’a yükseldi.

Aşılamada ilk sırada Muğla var

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna kadar yüzde 84,7 ile Türkiye’de en fazla aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla’yı Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Okumuş, Tekirdağ ve İzmir takip etti.

en düşük aşılama Bitlis’te

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 35,6 ile Türkiye’de en düşük aşılamanın gerçekleştirildiği Bitlis’i sırasıyla Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Gümüşhane ve Iğdır peşine düşüp takip etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir