Son dakika: 19 Temmuz koronavirüs tablosu! Vaka, Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı

 Son dakika: 19 Temmuz koronavirüs tablosu! Vaka, Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı

Son dakika: 19 Temmuz koronavirüs tablosu! Vaka, Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı

Türkiye’de gün gün koronavirüs vaka ve ölüm tablosu! Ne değin gördü?

GALERİNİN DEVAMI

 İŞTE GÜN GÜN KORONAVİRÜS TABLOSU
“/>

Türkiye’de son 24 saatte 226 bin 513 Kovid-19 testi yapıldı, 7 bin 667 kişinin testi fazla çıktı, 50 kişi hayatını kaybetti.

Günün tablosuna ilişkin tanımlama yapan Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, ”Vaka sayıları geçen haftaya kıyasla yaklaşık %30 oranında çoğalma gösterdi.

Kapalı ve kalabalık ortamlardan uzak durun. Bayrama gölge düşürecek tedbirsizliklerde bulunmayın.” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye’nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. 19 Temmuz’da açıklanan 24 saatlik verilere göre 7 bin 667 olgu saptandı.

Virüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 50 oldu. Bir günde toplam 226 bin 513 deneme yapılırken, iyileşen hasta sayısı 4 bin 152 olarak kaydedildi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. minimum bir doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere kadar Türkiye’de 1. doz aşılama sıradan yüzde 62,85 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 33,87 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan yurttaş sayısı toplam 63 milyon 680 bin 206’a yükseldi.

Aşılamada birincil sırada Muğla, son sırada Bitlis var

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 84,2 ile Türkiye’de en fazla aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla’yı Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Kültürlü, İzmir ve Tekirdağ takip etti.

Bayram heyecanı ve neşesi içinde tedbirleri hafife almayın. Kapalı ve kalabalık ortamlardan uzaktan durun. Bayrama gölge düşürecek tedbirsizliklerde bulunmayın” dedi..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir