Son dakika: 18 Temmuz koronavirüs tablosu! Olgu, Hasta, ölü sayısı ve son koşul açıklandı

 Son dakika: 18 Temmuz koronavirüs tablosu! Olgu, Hasta, ölü sayısı ve son koşul açıklandı

Son dakika: 18 Temmuz koronavirüs tablosu! Olgu, Hasta, ölü sayısı ve son koşul açıklandı

Türkiye’de gün gün koronavirüs olgu ve ölüm tablosu! Ne değin gördü?

GALERİNİN DEVAMI


<p>Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesi sürat kesmeden kararlılıkla devam ediyor.</p>
<p> Ülkemizde görülen koronavirüsü zarfında vaka sayıları günlük olarak açıklanıyor. Sağlık Bakanlığı corona virüs canlı verileri kamuoyuyla paylaşmaya devam ediyor. Vakit ilerledikçe tablolardaki büyük başkalaşım uyarı çekiyor.</p>
<p> <span style= İŞTE GÜN GÜN KORONAVİRÜS TABLOSU
“/>

Türkiye’de son 24 saatte 233 bin 946 Kovid-19 testi yapıldı, 7 bin 680 kişinin testi pozitif çıktı, 66 kişi hayatını kaybetti.

3 İL MAVİYE YAKLAŞTI

Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca, günün tablosuna ilişkin, ”Kültürlü, İzmir ve Tekirdağ maviye yaklaştı.

Bayramda tedbirlere uymak bayram sonrasını da bayram eder.” ifadelerini kullandı.

Sıhhat Bakanlığı tarafından Türkiye’nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. 18 Temmuz’da açıklanan 24 saatlik verilere tarafından 7 bin 680 vaka saptandı.

Virüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 66 oldu. Bir günde toplam 233 bin 946 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 5 bin 835 olarak kaydedildi. Sıhhat Bakanlığı göre açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. minimum 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye’de 1. doz aşılama sıradan yüzde 62,74 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 33,38 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan yurttaş sayısı toplamda 63 milyon 290 bin 483’a yükseldi.

Aşılamada ilk sırada Muğla var

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna kadar yüzde 84,1 ile Türkiye’de en fazla aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla’yı Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Açık Fikirli, İzmir ve Bilecik takip etti.

asgari aşılama Bitlis’te

Bakanlığın tablosuna kadar yüzde 34,7 ile Türkiye’de asgari aşılamanın gerçekleştirildiği Bitlis’i sırasıyla Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Iğdır ve Gümüşhane peşine düşüp takip etti.

Sağlık Bakanı Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Aydınlatılmış, İzmir ve Tekirdağ maviye yaklaştı.

Bayramda tedbirlere adapte etmek bayram sonrasını da bayram eder” dedi..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir