Son dakika: 16 Temmuz koronavirüs tablosu! Olgu, Hasta, ölü sayısı ve son şart açıklandı

 Son dakika: 16 Temmuz koronavirüs tablosu! Olgu, Hasta, ölü sayısı ve son şart açıklandı

Son dakika: 16 Temmuz koronavirüs tablosu! Olgu, Hasta, ölü sayısı ve son şart açıklandı

Türkiye’de gün gün koronavirüs vaka ve ölüm tablosu! Ne kadar fark etti?

GALERİNİN DEVAMI


<p>Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesi hız kesmeden kararlılıkla devam ediyor.</p>
<p> Ülkemizde görülen koronavirüsü dahilinde vaka sayıları jurnal olarak açıklanıyor. Afiyet Bakanlığı corona virüs canlı verileri kamuoyuyla paylaşmaya devam ediyor. Süre ilerledikçe tablolardaki büyük metamorfoz uyarı çekiyor.</p>
<p> <span style= İŞTE GÜN GÜN KORONAVİRÜS TABLOSU
“/>

Türkiye’de son 24 saatte 229 bin 582 Kovid-19 testi yapıldı, 6 bin 918 kişinin testi fazla çıktı, 35 birey hayatını kaybetti.

BİR İL DAHA MAVİ KATEGORİDE!

Günün tablosunu sosyal ağ hesabından değerlendiren Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, ”Balıkesir bayramı bayram gibi kutlamayı hak etti.

Bayramdan önce asgari bir doz aşımızı olarak mücadelede yerimizi alalım. ” ifadelerini kullandı.

Sağlık Durumu Bakanlığı göre Türkiye’nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. 16 Temmuz’da açıklanan 24 saatlik verilere tarafından 6 bin 918 vaka tespit edildi. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 35 oldu. Bir günde toplam 229 bin 582 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 5 bin 84 olarak kaydedildi. Sağlık Bakanlığı kadar açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. en az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye’de 1. doz aşılama ortalama yüzde 62,45 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 32,07 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 62 milyon 244 bin 821’a yükseldi.

Aşılamada ilk sırada Muğla var

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna kadar yüzde 83,8 ile Türkiye’de en fazla aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla’yı Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Açık Fikirli, İzmir ve Bilecik takip etti.

asgari aşılama Bitlis’te

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 34,1 ile Türkiye’de minimum aşılamanın gerçekleştirildiği Bitlis’i sırasıyla Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Iğdır ve Gümüşhane takip etti.

Afiyet Bakanı Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Balıkesir bayramı bayram gibi kutlamayı adalet etti.

Bayramdan önce en düşük bir doz aşımızı olarak mücadelede yerimizi alalım” dedi..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir