Son dakika: 13 Temmuz koronavirüs tablosu! Olgu, Hasta, ölü sayısı ve son şart açıklandı

 Son dakika: 13 Temmuz koronavirüs tablosu! Olgu, Hasta, ölü sayısı ve son şart açıklandı

Son dakika: 13 Temmuz koronavirüs tablosu! Olgu, Hasta, ölü sayısı ve son şart açıklandı

Türkiye’de gün gün koronavirüs vaka ve ölüm tablosu! Ne dek fark etti?

GALERİNİN DEVAMI

 İŞTE GÜN GÜN KORONAVİRÜS TABLOSU
“/>

Türkiye’de son 24 saatte 234 bin 439 Kovid-19 testi yapıldı, 6 bin 285 kişinin testi fazla çıktı, 46 birey hayatını kaybetti.

BAKAN KOCA: AŞI OLALIM

Günün tablosunu değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ”Olgu sayısının geçen haftaya tarafından en fazla arttığı ilk 5 ilimiz, Siirt, Ağrı, Hakkari, Antalya ve Van.

13 Temmuz’da açıklanan 24 saatlik verilere göre 6 bin 285 vaka tespit edildi.

Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 46 oldu. Bir günde toplam 234 bin 439 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 5 bin 162 olarak kaydedildi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. asgari 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere kadar Türkiye’de 1. doz aşılama ortalama yüzde 61,56 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 29 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 59 milyon 471 bin 472’a yükseldi.

Aşılamada birincil sırada Muğla var

Verilerde, aşılamada önde dışarı giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna kadar yüzde 82,9 ile Türkiye’de en fazla aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla’yı Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, İzmir ve Bilecik peşine düşüp takip etti.

en düşük aşılama Bitlis’te

Bakanlığın tablosuna kadar yüzde 32,2 ile Türkiye’de asgari aşılamanın gerçekleştirildiği Bitlis’i sırasıyla Şanlıurfa, Siirt, Mardin, Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Iğdır ve Sancı peşine düşüp takip etti.

Sağlık Durumu Bakanı Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Olgu sayısının geçen haftaya kadar en fazla arttığı ilk 5 ilimiz, Siirt, Sancı, Hakkari, Antalya ve Van.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir