Şifresi unutulan eski Instagram hesabı nasıl kapatılır?

 Şifresi unutulan eski Instagram hesabı nasıl kapatılır?

Şifresi unutulan eski Instagram hesabı nasıl kapatılır?

Şifresini unutan ve hesabına erişim sağlayamayan şahısların Instagram hesabının nasıl kapatılacağına dair bilgiler merak ediliyor. Son zamanların en popüler sosyal medya ağlarından biri olan Instagram üzerinde kullanıcıların en sık yaşadığı sorunlardan biri de hesabın şifresini unutmaktır. Unutulan instagram şifresi ile hesap kapatmak biraz uğraştırıcı bir işlemdir. Üç seçenek ile yapılabilmektedir. İlk olarak uygulama veya web üzerinden “giriş yerine getirmek için takviye al” seçeneğine tıklayarak yeni parola oluşturup sonra hesap kapatma işlemini yapmaktır. Bir öteki yöntem ise instagram hesabınızı kaybettiğinize dair bilgilendirme yapmaktır. İşte peyderpey ayrıntı..

Instagram Hesap Silme Linki

ŞİFRESİ UNUTULAN ESKİ INSTAGRAM HESABI NASIL KAPATILIR?

Yeni bir hesap açarak veya Instagram Takviye Merkezi yolu ile yapılmaktadır. Açılan yeni hesaptan şifresini unutmuş olduğunuz hesabınızı eski hesabınız olduğunu belirterek şikâyet ederek hesap kapatma sağlanabilmektedir. veya Instagram Destek Merkezi yolu ile taklit hesabı şikâyet et başlığı aşağı şikâyet oluşturup hesap kapatma sağlanabilmektedir. Lakin bu anında sonuç alacağınız bir çözüm değildir. Instagram zorunlu değerlendirmeler yaptıktan sonradan hesabınızın kapanıp kapanmamasına karar vermektedir. Şahsın kendisi üzerinden üretilmiş şikayetler çoğunlukla kabul edilmektedir. Yalnızca azıcık süre almaktadır. Yeni açılan hesabın muhakkak bir zaman kullanımından sonradan yapılan şikayetler, şifresi unutulan hesabın kapanmasında daha çabuk netice vermektedir.

60bf634bd265a226442ca8e9ŞİFRESİ UNUTULAN İNSTAGRAM HESABINA GİRİŞ YERINE GETIRMEK

Şifresi unutulan Instagram hesabına antre yapmak çok basittir. Mobil dilekçe veya bilgisayar ile Instagrama girilerek, “giriş yapmak için destek al” kısmına tıklayarak yeni parola oluşturulmaktadır. E-posta adresine gönderilen şifre yenileme linki ile mevcut Instagram hesabının şifresi tamir edilmiş olmaktadır.

INSTAGRAM ŞİFRESİ UNUTULUNCA NE YAPILMALI?

Bu durumda pek çok kullanıcı paniğe kapılıp ne yapacağını bilememektedir. Bu durumda çözüm yöntemleri SMS ile onarım, sıfırlama maili gönderme ya da şifresi unutulmuş hesabı kapatma oluyor. İnstagram şifrenizi unutmanız durumunda yapabileceğiniz bir takım işlemler;

MAİL İLE ŞİFRE SIFIRLAMAK

Bu operasyon için https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ adresini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Gerisinde gelen sayfaya kullanıcı adınızı veya mail adresinizi yazarak devam edebilirsiniz.

INSTAGRAM ŞİFREMİ UNUTTUM E POSTA MAİL İLE ŞİFRE SIFIRLAMA

Bu işlemin ardından mail adresinizi denetim etmeniz gerekmektedir. Instagram şifrenizi unuttuğunuz hakkında bir posta gelecek olup şifre sıfırlama linki yer almaktadır. O linke tıkladığınız an sizi yeni şifre oluşturma ekranına yönlendirecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir