Reel ortaya çıktı! İBB’nin 7-24 yalanı

 Reel ortaya çıktı! İBB’nin 7-24 yalanı

Reel ortaya çıktı! İBB’nin 7-24 yalanı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, müsijal temizliğinde Türkiye’nin en zinde kurumu olduğunu bahis etmişti ama müsilaj gemilerinin çalışmalarda olmadığı tespit edildi.

Müsilaj temizliğinde olduğu söylenen gemiler Unkapanı Köprüsü’nün derhal önünde demir atmış durumda olduğu ortaya çıktı.

İBB’nin müsilaj tiyatrosu

ÇALIŞMALARA KATILMAMIŞ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet oyunu gemi takip sisteminin kayıtlarıyla da belgelendi. İBB’nin Dökü 1 ve Dökü 2 gemilerinin müsilaj arıtma çalışmalarına katılmadığı tespit edildi.

BAKAN KURUM SON DURUMU PAYLAŞTI: DÜNDEN DAHA TEMİZ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi’nin dünden daha temiz olduğunu belirterek, “Bugün itibariyle 500 bölgede yapılan çalışmalar neticesinde 8 bin 405 metreküp müsilajı topladık” dedi.

Bakan Kurum, 7 gün 24 saat yürüttükleri çalışmalarla birlikte Marmara Denizi’ni anlık peşine düşüp takip ettiklerini belirterek, “Bugün itibariyle 500 bölgede yapılan araştırmalar neticesinde 8 bin 405 metreküp müsilajı topladık. Bir taraftan bunu yapıyoruz en kısa vadede Marmara Denizi’ndeki kirliliği kontrol altına elde etmek üzere de yönetmeliklerimizde değişiklikler yapıyoruz. Denetimlerimizi yapıyoruz. 7 ilde bugüne değin 7 bin 293 kontrol gerçekleştirdik ve denetimler neticesinde 112 tesise yaklaşık 15 milyon lira yönetimle ilgili para cezası uygulandı. Yalova’da 3, Balıkesir’de 5, Tekirdağ’da 12, Kocaeli’de 1 elde etmek üzere de 26 işletmenin faaliyetini erteleme kararı aldık. Marmara Denizi için yürüttüğümüz bilimsel çalışmaları temmuz ardına kadar tamamlayacağız ve alacağımız kararla birlikte denizdeki biyoçeşitliliği de koruma altına alıyoruz” diye konuştu.

KAYNAK: HABER7

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir