Oyun oynayan çocuğu vuran gardiyan özgürlük bırakıldı

 Oyun oynayan çocuğu vuran gardiyan özgürlük bırakıldı

Oyun oynayan çocuğu vuran gardiyan özgürlük bırakıldı

Van’ın Tuşba ilçesi Kalecik TOKİ’de yaşayan 16 yaşındaki M.D. Kayaalp, 28 Mayıs akşamı arkadaşlarıyla oyun oynadığı sırada yanında gelen Van F Tipi Kapalı Hapishane gardiyanı Mahmut Çoksun göre silahla vuruldu. Gözaltına alınan Çoksun’un, ifadesinin ardından çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Canice Hakimliği’nce hür bırakıldığı öğrenildi.

‘BU NASIL YARGI?’ 

Kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınan M.D.K.’nın önümüzdeki günlerde ameliyat edileceği belirtildi. Gardiyanın gözaltına alındıktan bir gün daha sonra özgürlük bırakılmasına tepki gösteren baba Kayaalp, “16 yaşındaki çocuğun ayağına kurşun sıkıp elini kolunu saylayıp çıkıyor. Hangi adalete tarafından bu adam serbest bırakılıyor? Tedbir nedeniyle bile bu kişi tutuklanmamış. Bu nasıl yargi?” diye konuştu. Oğlunun ifadesinin alındığını ve davacı olduklarını söyleyen baba Kayaalp, Çoksun’un tutuklanmasını istedi.

BABASI OLAYI ANLATTI

Duruma tepki belirten babaOktay Kayaalp oğlundan dinlediği olayı şöyle anlattı: “Kızım gözyaşları içinde beni aradı, kardeşinin vurulduğunu söyledi. Hızlı bir şekilde hastaneye geçtim. Kurşun sol ayağına isabet edip çıkmış. Oğlum ve iki arkadaşıyla oturup sohbet ediyorlardı. O sırada canı sıkılıyor diye, minik taşları çöp konteynırlarına atıyor. O kişi ‘Sen niye taş atıyorsun?’ diye soruyor. Oğlum ‘Abi hayırdır, ne olmuş?’ diye yanıt veriyor. O şahsın yanında yer alan yeğeni, oğlumun yanında geliyor ve ‘Sen niye dayı dayı konuşuyorsun. Beni tanıyor musun? Ben boksörüm’ diyerek tehdit ediyor.

GARDİYAN: KOŞ EVDEN SİLAHI GETİR 

‘Boksörsen ne yapacaksın? Beni mi döveceksin?’ dedikten sonradan oğlumu yumrukluyor. Bunun üstüne ağız dalaşı başlıyor. Gardiyan da arkadan ensesine vuruyor. Bu kere ikisi oğlumu dövüyor. Arkadaşları da ayırmaya çalışıyor. Gardiyan yeğenine, ‘Koş evden silahı getir Bu … öldüreyim’ diyerek tehdit ve hakaretlerde bulunuyor. Yeğeni silahı getiriyor, bu defa dipçikle oğlumun çenesine vuruyor. Sarsılıyor. Gardiyan 4-5 el ateş ediyor. Oğlum elini tutup silahın yönünü altında doğru çevirmeye çalışıyor. Ateş etmeye devam ediyor. Bu kez ayağına sıkıyor. Sonradan silahı beline koyup kaçıyor.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir