Oytun Özer kimdir, kaç yaşında, nereli? Oytun Özer neden istifa etti?

 Oytun Özer kimdir, kaç yaşında, nereli? Oytun Özer neden istifa etti?

Oytun Özer kimdir, kaç yaşında, nereli? Oytun Özer neden istifa etti?

Galatasaray’da idare heyeti üyesi Oytun Özer istifa etti. Tercih öncesinde yaşanan bu gelişmeyle birlikte Oytun Özer’in hayatı ve neden istifa ettiği merak edilmeye başladı. Galatasaray’da birkaç gün önce de Maruf Güneş, başkan Mustafa Cengiz’in Fatih Terim’le ilgili açıklamalarından nedeniyle görevini bırakmıştı.

OYTUN ÖZER NEDEN İSTİFA ETTİ?

Galatasaray yönetim kurulu üyesi Oytun Özer, işlerinin yoğunluğu nedeniyle görevinden istifa etti. KAP’a yapılan açıklamada, “İşlerinin yoğunluğu nedeniyle Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Oytun Özer, 31.05.2021 tarihi itibariyle Idare Heyeti Üyeliği görevinden istifa ettiğini şirketimize bildirmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

OYTUN ÖZER KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Oytun Özer Galatasaray Sportif AŞ Idare Heyeti Üyesi. 1981 yılında doğan Oytun Özer, Boğaziçi Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yönetim Bilişim Sistemleri ve Milletlerarası Ticaret Bölümlerinden mezun olduktan daha sonra Carnegie Mellon Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimi aldı. 2006 yılında Finans Yatırım’da Kurumsal Finansman alanında iş hayatına başlayan Özer, 2008 yılından bu yanlamasına Reiffeisen Investment’ta Kurumsal Finans Direktörü olarak çalışmaktadır. Bu görevinin yanı sıra çeşitli şirketlerde Melek Yatırımcı ve/ya da Idare Heyeti Üyesi olarak ödev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Özer iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir