Oscar heykelciğini kucaklayacak isimler bu gece belirlenmiş olacak

 Oscar heykelciğini kucaklayacak isimler bu gece belirlenmiş olacak

Oscar heykelciğini kucaklayacak isimler bu gece belirlenmiş olacak

Bu gece 93.’sü gerçekleşecek Yüksekokul Ödülleri için coşku dorukta. Pandemi sebebiyle ayrı bir formatta izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan ödül töreninde sürpriz görüntüler yaşanması bekleniyor.

Törenin yapımcıları arasında bulunan Steven Soderbergh’in açıklamalarıyla beklentinin daha da arttığı gecenin en fazla merak edilen konularından biri ödül kazanacak isimler…

Bu yılki Oscar Ödül Töreni için de bilhassa bir takım favori isimler öteki adayları ezici bir şekilde öne çıkıyor. En iyi animasyon film kategorisi adaylarından Soul da bunlardan biri…

YENİ MERYL STREEP: VIOLA DAVIS

En iyi kadın oyuncu kategorisinde ise Viola Davis’in heykelciği kucaklamasına kimse şaşırmayacak. Kulislerde Davis için, bu neslin Meryl Streep’i olduğu konuşulsa da bu yılın adayları arasındaki bir diğer güçlü ad olarak da Carey Mulligan öne çıkıyor.

Belgeli filmlerde de su altı görüntüleriyle pek çoklarının favorisi olan Ahtapottan Öğrendiklerim enerjik bir namzet olarak görülse de Time’ın da ödül kazanması kimseyi şaşırtmayacak gibi. Her iki belgelere dayanan de ödüle epeyce yakın duruyor.

ŞİKAGO YEDİLİSİ’NİN YARGILANMASI OSCAR’DA NE YAPACAK?

Şikago Yedilisi’nin Yargılanması BAFTA’ya iz bıraktığı gibi Oscar’a da iz bırakabilecek mi henüz bilemiyoruz; ama favorilerde yer aldığı belirli. En iyi kurgu için Sound of Metal ile kıyasıya çaba eden filmin en iyi film, en iyi orijinal senaryo gibi bambaşka dallarda da adaylıkları var.

BAFTA’NIN EN YAŞLI KAZANANIN OSCAR MACERASI

En İyi Aktör için 28 Ağustos 2020’de kolon kanserinden hayatını kaybeden Chadwick Boseman ve The Father’daki rolüyle Anthony Hopkins favoriler arasında. Bu kategoride ödül kazanacak öbür bir ismin açıklanması sinema dünyasında şok etkisi bile yaratabilir. Hopkins son olarak BAFTA’da en iyi erkek oyuncu kategorisinde ödül kazanmıştı.

Oscar’ın habercisi olan BAFTA ödüllerinde Nomadland ile öne çıkan Chloe Zhao, Oscar’ın da favorilerinden.

Ödül töreni bu gece saat 03.00’da başlayacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir