Meteorolojiden 12 il için son dakika sarı kodlu uyarı!

 Meteorolojiden 12 il için son dakika sarı kodlu uyarı!

Meteorolojiden 12 il için son dakika sarı kodlu uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun büyük bir kesimini etkisi altına alacak yağışlar için sarı kodlu dikkat verdi.

Yapılan son değerlendirmelere tarafından; bu gece saatlerinden itibaren yurdun kuzeybatısında sağanak yağış görülecek. Eskişehir il geneli ile Ankara’nın güneyi ve batısı, Bolu’nun güney ilçelerinde yarından itibaren akşam saatlerine dek yerel kaslı (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

PEŞ PEŞE UYARILAR GELİYOR

Yurdun büyük bir kesiminin yağışların etkisi altına gireceğini bildiren Meteoroloji’den sarı kodlu dikkat geldi. Eskişehir, Ankara ve Bolu için su baskını uyarısı yapılırken; Antalya, Isparta, Burdur, Denizli, Afyonkarahisar ve Kütahya’da da yağışların yarın öğle saatlerinden itibaren etkin olup perşembeye değin devam edeceği belirtildi. Konya, Samsun ve Ordu’da ise bu gece saatlerinden itibaren sağanak yağış görülecek.

Türkiye geneli dikkat durumu

3 İL İÇİN SEL UYARISI

Eskişehir, Ankara ve Bolu için ayrıca ani su baskını, su baskını ve yağış derhal kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara aleyhinde titiz ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi. Bunun yanı sıra yarın öğle saatlerinden itibaren batı bölgelerinde de gök curcunalı sağanak yağışların görüleceği ifade ediliyor.

ANKARA VALİLİĞİ’NDEN UYARI

Ankara Valiliği, kentin güney ve batı ilçelerinde bu geceden itibaren etkin olması beklenen sağanak nedeniyle vatandaşları özenli ve titiz olmaları konusunda uyardı.

Kentin güney ve batı ilçelerinde bu geceden itibaren kaslı sağanak bekleniyor. Olumsuz durumların oluşmaması için Ankara Valiliği sosyal ağ hesabından vatandaşları uyardı.

Valilikten yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere kadar; bu gece saatlerinden itibaren yurdumuzun kuzeybatısında görülecek sağanağın, ilimizin güney ve batı ilçelerinde (Ayaş, Beypazarı, Nallıhan, Polatlı, Haymana, Sincan ve Gölbaşı) çarşamba akşam saatlerine değin lokal olarak adaleli olması beklendiğinden ani su baskını, su baskını ve yağış hemen kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşısında titiz ve dikkatli olunması gerekmektedir.”

TÜRKİYE GENELİ 5 JURNAL HAVA DURUMU

15 Eylül, Çarşamba

16 Eylül, Perşembe
17 Eylül, Cuma
18 Eylül, Cumartesi
19 Eylül, Pazar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir