Libyalı yürek doktoru dolandırıldı

 Libyalı yürek doktoru dolandırıldı

Libyalı yürek doktoru dolandırıldı

İrtibata geçtiği Libyalı doktora banka hesabı açtırdı. Peşinde imzasını taklit ederek hesabını boşalttı. Paranın izinin sürülmemesi için ise öbür hesaplara havale yaptırdı.

Her şey 2020’de Libyalı yürek doktorunun İstanbul’a gelmesiyle başladı. Bir bankanın sonradan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı bölge Suriyeli çalışanı, doktorla irtibata geçti. Yapacağı yatırım için asistan olacağını söyledi.

Libyalı doktor da yardım talebini kabul edince plan devreye sokuldu. Hilekarn önce çalıştığı bankada hekim adına hesap açtırdı. Peşinde o hesaba 200 bin dolar yatırması gerektiğini söyledi.

Parayı yatıran doktor bir zaman sonra Libya’ya geri döndü. Tekrar İstanbul’a geldiğinde ise ne banka çalışanına ne de parasına ulaşabildi. Doktor durumu hemencecik polise bildirdi. Polis hesap hareketlerini incelemeye aldı.

Elde edilen deliller üzerine işlem düzenlendi. Banka çalışanıyla birlikte 7 kesin olmayan gözaltına alındı. Ancak paranın izine ulaşılamadı. Banka çalışanının vurgun yaptıktan sonradan bankadaki işinden ayrıldığı belirlendi.

 

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir