Kuzey Kore Lideri’nin Bu Yaptığı Pes Dedirtti!

 Kuzey Kore Lideri’nin Bu Yaptığı Pes Dedirtti!

Kuzey Kore Lideri’nin Bu Yaptığı Pes Dedirtti!

Kuzey Kore’nin anlaşmazlığa neden olan lideri bu kere de korona yaydığı gerekçesiyle güvercin ve kedilerin öldürülmesini emretti.

Skandal kararları ve medyada bulunan akılalmaz yöntemleriyle gündemi meşgul eden Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Çin’den uçan kuşların korona taşıdığının iddia edilmesinin gerisinde masum hayvanların toplatılmasını istedi.

Dünyanın hayretle izlediği, bir o kadarda merak üyendiren ülkesinin lideri Kim Jong-un, bu tepki çeken kararını uygulamaya başladı. Koronavirüsün sebebinin kuş ve kediler olduğunu düşünen ilginç lider, evlerde kedi ve kuş bakılmasını da yasakladı.

”KEDİ VE GÜVERCİNLERİ ORTADAN KALDIRIN”

Lider Kim, bahsedilen hayvanların toplatılmasını istedi. Hyesan ve Sinuiju şehirlerindeki yetkililer, kentte yaşamış vatandaşlarına “Güvercinleri ve kedileri ortadan kaldırın” talimatı verdi.

20 GÜN CEZA VERİLDİ

Hyesan’da yaşamış dört şahsiyet bir aile ise, bir kediye gizlice baktığı için gözaltına alındı. Yetkililerden alınan bilgiye takriben aileye 20 gün cinayet verildi.

GİYİNME YASAĞI GETİRMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde de dar ve kot pantolon yasağı yaparak kapitalizme savaş açtığını düşünen lider, kararlarıyla şaşırtmaya devam edeceğe benziyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir