KPSS BAŞVURU KILAVUZU | ÖSYM AİS 2021 KPSS tatbik ücreti ne değin, hangi bankaya yatırılacak?

 KPSS BAŞVURU KILAVUZU | ÖSYM AİS 2021 KPSS tatbik ücreti ne değin, hangi bankaya yatırılacak?

KPSS BAŞVURU KILAVUZU | ÖSYM AİS 2021 KPSS tatbik ücreti ne değin, hangi bankaya yatırılacak?

Ulus kurumlarında görev olmak isteyen binlerce adayın beklediği gün geldi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi imtihan takviminde başvurularla ilgili süreci paylaşmıştı. Peki, başvurular ne vakit başlayacak, hangi tarihte bitecek ve vergi ne dek olacak?

KPSS TATBIK TARİHİ SON GÜN NE VAKIT?

ÖSYM imtihan takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre genel kültür genel yetenek, eğitim bilimleri ve bölge bilgisi sınavlarının tamamının başvuruları 28 Mayıs’ta yani bugün saat 14:00’te başladı, başvuru süreci 14 Haziran’da ise sona erecek.   

ÖSYM AİS İÇİN TIKLAYINIZ…

2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavının Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu ile Eğitim Bilimleri oturumu 01 Ağustos 2021 tarihinde, Bölge Bilgisi oturumları 07- 08 Ağustos 2021 tarihlerinde, Öğretmenlik Bölge Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 15 Ağustos 2021 tarihinde uygulanacak.

Başvurular ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yaptıktan daha sonra yapılabilecek.

KULLANIM KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ…

KPSS BAŞVURU FORMU ÜCRETİ NE KADAR, HANGİ BANKALARA YATIRILACAK?

ÖSYM’den başvuru ücretiyle ilgili yapılan yorumlama şöyle:

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu/Eğitim Bilimleri Oturumu (Her Bir Oturum İçin) : 90,00 TL KPSS Alan Bilgisi Sınavları (Her Bir Oturum İçin) : 65,00 TL ÖABT (Her Bir ÖABT Alanı İçin) : 90,00 TL.

Ödemeler anlaşmalı bankalar yoluyla veya ÖSYM’nin kartlı ödeme sistemi olan “odeme.osym.gov.tr” adresinden yapılabilecek.

TATBIK ÜCRETİ ÖDEME İÇİN TIKLAYINIZ…

Bankalar aracılığıyla ödeme yerine getirmek isteyenler içinse anlaşmalı bankalar şöyle: Akbank’ın bütün şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının bütün şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın bütün şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın bütün şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası yalnızca internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ödenti yatırılmaz.).

ÖSYM BAŞKANI AYGÜN’DEN KPSS AÇIKLAMASI

ÖSYM Başkanı Aygün Twitter hesabı üzerinden KPSS başvuruları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Değerli KPSS adaylarımız,
Ağustos ayında ardışık 3 hafta sonu gerçekleştireceğimiz 2021-KPSS Lisans A Grubu ve Öğretmenlik Sınavlarının başvuruları 28 Mayıs-14 Haziran 2021 tarihleri aralarında alınacaktır.
Tüm adaylarımıza çoktan başarılar diliyorum. #2021KPSS

— Prof.Dr.Halis AYGÜN (@halis_aygun) May 28, 2021

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir