Koronavirüs Salgınında Yaz Dönemi Kuytu Geçecek

 Koronavirüs Salgınında Yaz Dönemi Kuytu Geçecek

Koronavirüs Salgınında Yaz Dönemi Kuytu Geçecek

Bütün kapanma sonrasında geçilen kademeli normalleşme meyvelerini vermeye başladı.

Türkiye’de aşamalı normalleşme devam ederken sevdiren haber geldi. İl Afiyet Müdürü  Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, kentteki olgu oranının fazla azaldığını söyledi. Memişoğlu, ”Haziran, temmuz ve ağustos aylarının daha sıcacık geçeceğini, aşılama yaparsak da bu yıl salgında büyük olgu sayılarının olmayacağına inanıyorum” dedi.

Bütün kapanma sonrasında geçilen aşamalı normalleşme meyvelerini vermeye başladı. Düşen olgu sayıları yaz aylarını daha rahat yaşayacağımıza imkan sağlayacak. İstanbul’da yaz aylarında Koronavirüs salgını için herhangi bir sorun yaşanmayacağı bildirildi.

‘HAZİRAN’DA AŞILAMA BÜYÜK ORANDA SAĞLANACAK’

Bütün kapanmanın sonuçlarını verdiğini ve olgu sayılarının azaldığını bildiren Prof. Dr. Memişoğlu, ‘Toplumun uyumu, sağlık çalışanlarının büyük özverisiyle hemen olgu sayılarımız fazla azaldı. Devam etmesi için herkesin farkındalığını koruyarak ahenkli olması gerekiyor. Haziranda aşılamayı büyük oranda sağlamış olacağız’ ifadelerini kullandı. 

SÜREÇ ÖZVERİYLE YÖNETİLDİ

Sürecin yönetildiğini gösteren Memişoğlu, ‘Haziran, temmuz ve ağustos aylarının daha sıcacık geçeceğini, aşılama yaparsak da bu yıl salgında büyük vaka sayılarının olmayacağına inanıyorum. Topluma, sıhhat çalışanlarına, kurumlarımıza, devlet büyüklerimize, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Süreci büyük bir özveriyle yönettik. Yönetmeye de devam ediyoruz’ dedi. 

‘HASTANELERİMİZDE SORUN YOK’

Süreçte emeği geçen herkese teşekkür eden Memişoğlu, “Bitmesi için de aşıyı, sosyal mesafeyi ve farkındalığı devam ettirmeliyiz. İstanbul’da vaka sayılarımız çok azaldı. Böyle devam edeceğiz, hastanelerimizde de sorun yok, bayağı işleyişlerini sürdürmeye devam ediyorlar’ dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir