Kısıtlama Saatlerinde de Nöbete Otelde Devam Ediyo…

 Kısıtlama Saatlerinde de Nöbete Otelde Devam Ediyo…

Kısıtlama Saatlerinde de Nöbete Otelde Devam Ediyo…

PKK göre dağa kaçırılan evlatları için nöbet tutan aileler, hafta sonu kısıtlamasında da nöbetlerini otelde sürdürüyor.

Çocukları PKK terör örgütü kadar kaçırılan aileler evlat nöbetlerini sürdürüyor. 3 Eylül 2019 tarihinden itibaren farklı illerden Diyarbakır’a gelerek HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti, pandemi nedeniyle uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saatlerinde de devam ediyor.

 Ailelerin nöbeti, kısıtlama olmayan saatlerde HDP’ il binası önünde, kısıtlama saatlerinde ise otelde devam ediyor. Yasaklanmış sebebiyle HDP Diyarbakır il binası önüne gidemeyen ve kaldıkları otelde nöbetlerini sürdüren ailelerden baba Necmettin Biçer, Van’dan geldiğini, Gülcan Biçer’in babası olduğunu söyledi.

‘’KIZIMI ALMADAN GİTMEYECEĞİM’’

Teslim olması için kızına çağrıda bulunduğunu belirten baba Biçer, ‘’635 gündür HDP il binası önünde eylemimizi sürdürüyoruz. Kısıtlamadan nedeniyle kaldığımız otelin bahçesinde eylemimize devam ediyoruz. Toplamda 226 aile bulunmakta ve bu eylemimiz istikrarlı bir şekilde sürüyor. Buradan da bütün çocuklar gelene kadar duracağız. Kızımı olmak için buraya geldim. Ben buradan kızımı almadan gitmeyeceğim. Kızıma sesleniyorum, kızım ne olursa olsun gel. Devletin emniyet güçlerine teslim ol. Kızımla birlikte olan öteki çocuklara da sesleniyorum gelin teslim olun’’ dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir