Kılıçdaroğlu yalanda ısrar etti, CHP’ye yakın isimler karşı çıktı

 Kılıçdaroğlu yalanda ısrar etti, CHP’ye yakın isimler karşı çıktı

Kılıçdaroğlu yalanda ısrar etti, CHP’ye yakın isimler karşı çıktı

Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen ve 2 milyondan artı gencin ter döktüğü YKS öncesi T24 adlı internet sitesi, Katarlı gençlerin Türkiye’de sınavsız tıp okuyabileceğini iddia etmişti. İnfiale niçin olan haberin yalan olduğu kısa sürede ortaya çıkmasına karşın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hükümeti eleştirmişti. T24 özür diledi, Kılıçdaroğlu hala suskun!

T24, haberden dolayı özür dilemiş, Kılıçdaroğlu ise paylaşımını kaldırmamıştı. Kılıçdaroğlu, bugün partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘üniversite sınavları kaldırılsın’ çağrısına yanıt olarak, “Imtihan zaten kaldırıldı ama Katarlı öğrencilere” yanıtını verdi. 

Kılıçdaroğlu'ndan Kanal İstanbul tehdidi: Fitil fitil burunlarından getireceğimKılıçdaroğlu’ndan Kanal İstanbul tehdidi: Fitil fitil burunlarından getireceğim

Eski CHP'li Öztürk Yılmaz'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert sözler: Yürüyen yalan makinesiEski CHP’li Öztürk Yılmaz’dan Kılıçdaroğlu’na çok sert sözler: Yürüyen yalan makinesi

CHP Sözcüsü Faik Öztrak da yaptığı açıklamada, “YKS soruları duyduğumuza kadar zordu. Acaba kontenjanları boş bırakarak Katarlılara yer mi açmaya çalışılıyor?” diye konuştu.

T24 özür dilemesine rağmen CHP yönetiminin yalan haberde ısrar etmesi, CHP’ye yakın isimlerden tepki çekti. 

Sözcü Gazetesi’nden Alişer Delek, “Katarlı öğrenciler hakkındaki bir yanlışta bu ısrarın ne anlamı var” dedi. Akademisyen Deniz Ülke Arıboğan ise, “Ne saçma argümanlar ve ne düşüncesiz bir “yalan bilgide ısrar” tutumu… Kötü muhalefet nedir’e misal olabilecek bir açıklama” ifadelerini kullandı. 

1624974759-195310.jpeg

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir