Kaz Dağları’na ‘çöken’ şirketin, ‘Hiçbir yere gitmiyoruz’ diyen müdürü görevden alındı

 Kaz Dağları’na ‘çöken’ şirketin, ‘Hiçbir yere gitmiyoruz’ diyen müdürü görevden alındı

Kaz Dağları’na ‘çöken’ şirketin, ‘Hiçbir yere gitmiyoruz’ diyen müdürü görevden alındı

Sözcü’den Çiğdem Toker’in yazısına göre, Şentürk, geçen sene kasım ayında, iki yıllığına idare heyeti üyesi, bir yıllığına da başkanvekili olarak seçilmişti, ama koltukta sadece altı ay kalabildi.

“Şentürk, geçen yıl kasım ayında, 2 yıllığına yönetim kurulu üyesi, bir yıllığına da başkanvekili olarak seçilmişti (Şentürk’ün tahkim kararı öncesinde, Kirazlı’yla ilgili bir takım açıklamaları epeyce tartışılmıştı.) Bu koltukta yalnızca 6 ay kalabilen Şentürk’ü aradım. Görevinin neden bittiğini sordum” diyen Toker, “Ortak anlaşarak yollarımızı ayırdık” yanıtı aldığını aktardı.

Toker, son aylardaki tartışmaların bu ayrılık üzerindeki etkisi olup olmadığı yönündeki sorusuna Şentürk’ün, “Hayır, bu profesyonel bir karar” yanıtı verdiğini ifade etti.

NE OLMUŞTU?

Şentürk, mart ayındaki bir söyleşide Kaz Dağları’ndaki altın madenini dahil etmemek için 30 yıl beklediklerini belirtmişti. Protestolar sebebiyle sürecin uzaması için “Üç-beş ay daha bekleriz sorun değil, Kaz Dağları’ndan hiçbir yere gitmiyoruz” ifadesini kullanan Şentürk, ‘Su ve Vicdan Nöbeti’ni de şöyle değerlendirmişti:

“Su ve Vicdan Nöbeti vesaire falan filan. Herkes her şeyi yapma hakkına sahiptir. Kazanç çadırını kurar. 400 gün mü ne beklediler. İstediği dek beklesin, Herkesin davet yapma hakkı var. Konser verilebilir. Bunlara ayrı anlamlar yüklemem. Biz madenciyiz, sabırlıyız. Bizim madenimiz 30 milyon yıl bekledi, 30 yıldır bekliyoruz madeni başlatmak için. Üç-beş ay daha bekleriz sorun değil.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir