Kabine yarın toplanacak: ‘Normalleşme’de yeni kurallar açıklanacak

 Kabine yarın toplanacak: ‘Normalleşme’de yeni kurallar açıklanacak

Kabine yarın toplanacak: ‘Normalleşme’de yeni kurallar açıklanacak

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yarın AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bir sunum yapması öngörülen toplantıda alınan tedbirlerin olgu ve ölüm sayılarına nasıl yansıdığı, hangi tedbirlere ne zamana kadar devam edileceği, “normalleşme” zarfında hangi adımların atılacağı konularının ele alınacağı varsayım ediliyor.

ERDOĞAN’IN AÇIKLAMASI BELKENİYOR

Aşı programında öncelikli grupların durumu, yeni yaş gruplarına ilişkin aşı uygulaması ile yerli aşı çalışmaları ve ithal aşıdaki arz sürecinin, toplantının bir öteki kayda değer gündem maddesi olması öngörülüyor.

Telafi eğitimine ilişkin çalışmaların da Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde görüşülmesi ve bu konuda atılacak adımların ele alınması bekleniyor.

Ayrıca 13-14 Haziran’da Brüksel’de yapılacak NATO zirvesinin de toplantıda gündeme geleceği varsayım ediliyor.

Toplantının ardındaki 1 Haziran itibarıyla uygulanması planlanan “kademeli normalleşme” planının da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor.

KAFE VE RESTORANLAR AÇILABİLİR

Kafe ve restoranların yaz itibarıyla bahçelerde faaliyet gösterebilecekleri belirtiliyor. Kısıtlı sayıda herif alınmasıyla restoran-kafelerin kapılarını açması bekleniyor. dışarıya kısıtlı sayıda düğünlerin yapılacağı da belirtiliyor. Halı sahalar-spor salonları bunlar da aşılama hızı arttıkça açılacak. 

Hafta içi uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasının saat 24.00’e değin uzatılması, hafta sonu kısıtlamasının ise kaldırılmasının ele alınacağı belirtiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir