İstanbul’da turistlere çekici eziyeti

 İstanbul’da turistlere çekici eziyeti

İstanbul’da turistlere çekici eziyeti

Amerika’dan Türkiye’ye tursit olarak geldiler. İlk gördükleri yer yediemin otoparkı oldu. Çünkü tursitlerin içinde bulunduğu araç çekildi. Bir De turistler de o aracın içindeydi.

Olay 8 Haziran’da yaşandı. Amerika’dan Türkiye’ye gelen 7 kişilik aile, Türkiye’de bir gezi acentası ile anlaştı. Acenta onları havalimanında karşıladı ve otele dürüst yola çıkıldı. Ve ne olduysa işten ordan sonradan oldu. CNN TÜRK’e olayı anlatan Turizm Acenta Derneği Başkanı Hüseyin Kırk, “Bütün arşiv tamam olmasına karşın, bütün istenen devlete ait evrakların aracımızda olmasına karşın, yalnızca pandemiden nedeniyle İBB Ulaştırma Koordinasyon Merkezi’nin her araca 3 şoför kartı getirdikten sonradan alınması gerekirken, bu belgeyi pandemi sebebiyle açamadığı kurs nedeniyle soförün söför kartı yoktu. İçerisindeki turistleri indirmeden arabaya albenili ile yediemin otoparkına çekiliyor” dedi.

Çevirme ekipleri doküman eksikliğinden nedeniyle araç içerisinde turist olmasına aldırmadı ve aracın bağlanmasını istedi. Turistler aracın içinde, araç ise çekicinin üstünde yediemin otoparkına götürüldü. Yaşanan olayın gerisinde 8 Haziran’da gelen aile, 11 Haziran’da geri döndü. Turizm acenta şirketinin keza aracı 60 gün baştan başa bağlandı hem de şirkete 16 bin lira para cezası kesildi. Turizm Acenta Derneği Başkanı Hüseyin Kırk, “Biz ülke imajını yükseğe çıkarmaya çalışıyoruz, yapmış olduğumuz hizmetleri yukarı taşımaya çalışıyoruz. Lakin İstanbul içerisinde yoklama esnasında benzeri firari bir mülk, kaçak bir eşya taşırmış gibi muamele görüyoruz” diye konuştu.

Yaşanan olayın ardındaki ise turistlerin cazibeli üstünde yediemine götürüldüğü görüntüler kaldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir