İstanbul Boğazı’nda Kaza Trafiği Durdu!

 İstanbul Boğazı’nda Kaza Trafiği Durdu!

İstanbul Boğazı’nda Kaza Trafiği Durdu!

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne ast römorkörlerle Tankere, müdahale edildi.

İstanbul Boğazı’ndan geçen RAVA adlı 249 metre boyundaki ham petrol içeren tanker, alet arızası nedeniyle Yeniköy dönüşünde sürüklenmeye başladı.

KIYIYA 300 METRE KALA DURDU

RAVA adlı siklet tankeri kıyıya 300 metre kala durduruldu. Kurtarma römorkörü ve can kurtarma botu Tankere müdahale için yönlendirildi. Olay sebebiyle İstanbul Boğazı trafiği askıya alındı.

BOĞAZ, TRAFİĞE AÇILDI

Makine arızası nedeniyle  kıyıya sürüklenen tankerdeki çalışmaların tamamlanmasının gerisinde yaklaşık 3 saat sonra İstanbul Boğazı baştan trafiğe açıldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği göre yapılan açıklamada, ”Arızalanan tanker, kurtarma römorkörleriyle Yeşilköy C demir bölgesine çekilmektedir.”

SAAT 22.00 SIRALARINDA TRAFİĞE AÇILACAKTIR

Herhangi bir can ve mülk kaybının olmadığı belirtildi. Çevre kirliliğinin yaşanmadığı belirtilmiş açıklamada, ”Durum sonrasında askıya alınan İstanbul Boğazı trafiği, tahmini olarak saat 22.00 sıralarında işlem bitiminde trafiğe açılacaktır.”

OLUMSUZ BİR KOŞUL YAŞANMADAN MÜDAHALE EDİLDİ

”Kurtarma 11 Römorkörümüz refakatinde İstanbul Boğazı kuzey-güney seyrini yaparken Yenikoy dönüşünde alet arızası nedeniyle sürüklenen RAVA isimli 249 metre boyundaki çiğ petrol taşıyan tankere, halat verilerek herhangi bir olumsuz koşul yaşanmadan müdahale edildi.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir