İsrail’in Saldırıları Devam Ediyor:1 Ölü

 İsrail’in Saldırıları Devam Ediyor:1 Ölü

İsrail’in Saldırıları Devam Ediyor:1 Ölü

Ateşkesin açıklanmasının gerisinde ihlallerine devam eden İsrail, bir Filistinlinin daha ölümüne sebep oldu.

Filistin Sağlık Bakanlığı kadar yapılan yazılı açıklamada, Batı Şeria’nın kuzeyinde bulunan Nablus kentine yan Beyta beldesi yakınlarındaki gösteride 28 yaşındaki Zekeriya Hamayel isimli Filistinli gencin İsrail güçlerince vurulduğu açıklandı. Göğsünden vurulan Filistinli gencin kısa bir süre sonra olay uygun yaşamını yitirdiği açıklama edildi.

Filistinliler, cuma namazının ardından Beyta beldesine yakın bir bölgede yasa dışı Yahudi mesken birimleri karşıtı misafir etme düzenlemişti. Filistin Kızılayı’nın daha önce yaptığı açıklamada, İsrail güçlerinin Beyta’da Filistinlilerin yaptığı gösteriye müdahale ettiği ve 2 kişinin hakiki, 3 kişinin plastik mermiyle, 2 Filistinlinin de yaralandığı bildirilmişti.

İsrail’in 1967’de işgal ettiği Batı Şeria’da yasa dışı Yahudi mesken birimi sayısı 250’den fazla, bölgedeki Yahudi sayısı ise 500 binden pozitif. böylece Yahudiler, işgal altındaki Batı Şeria’da ikamet eden Filistinliler için hayatı daha baskı ülkü getirmiş bulunuyor. Milletlerarası hukuka kadar, toprakları işgal aşağıda olan ve orda bulunan tüm Yahudi ikâmetgâh birimleri yasa dışı kabul ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir