Instagram hesabım niçin kapatıldı, nasıl öğrenilir?

 Instagram hesabım niçin kapatıldı, nasıl öğrenilir?

Instagram hesabım niçin kapatıldı, nasıl öğrenilir?

Dünya üzerinden milyonlarca kişinin kullandığı Instagram, dönem dönem hesapları ve paylaşımları yoklama etmektedir. Instagram uygulamasını kullanırken, dikkat edilmesi gereken uyarı edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Eğer birileri sizin hesabınızı şikâyet ederse ne yazık ki hesabınız tahlil altına alınır ve kapatılabilir. Başvuru size hesabınızın kapatılacağına dair bir mesaj ya da mail göndermektedir. Ahenkli olarak e-Posta adreslerinizi kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer hesabınız kapatıldıysa, bununla ilgili bir mail almış olmanız gerekmektedir.  

Instagram Hesap Silme Linki

INSTAGRAM HESABIM NIÇIN KAPATILDI, NASIL ÖĞRENİLİR?

-Telif hakkını ihlal ederseniz, Instagram hesabınız silinebilir.

-Zorlama, ırkçılık ya da düşmancılık gibi bir davranış sergilerseniz, hesabınız kapatılabilir.

-+18 içerikli cinsel paylaşımlar yapılırsa, hesaplarınız inceleme ardından silinebilir.

-Fazla artı sayıda tür adreslerinden antre yaparsanız, hesabınız sıkıntıya girebilir. Instagram hesabım açılmıyor durumlarının en bariz sebepleri bu şekilde olabilir. Bunların haricen bir sorun varsa bunlardan nedeniyle da hesabınız kapatılabilir.

Instagram Kalabalık Kuralları, kapsamında çoğu farklı konu başlığına ilişkin detay vardır. Bunlar arasında; İnsan ve hayvan hakları Irkçılık, din, dil ve renk ayrımı Küfür ve hakaret Spam amaçlı reklam ve gönderi Cinsellik ve pornografi Sahte hesap ve sahte ticaret Yasaklanmış olan ürünlerin ve hizmetlerin sunumu Dolandırıcılık temelindeki gönderiler Bunlar manâlı Instagram topluluk kuralları aralarında yer alıyor. Dolayısıyla kuralları ihlal etmeniz sizin hesabınızın akıbeti için en manâlı gerekçedir. Raporlamalar sonucunda hesabınıza süresiz olarak veda edebiliyorsunuz.

Hesabınızın kapatılmasının esas nedenleri:

Suni takipçi işlemleri

Yapay beğeni işlemleri

Suni yorum ya da video izlenme işlemleri

Birilerinin kasten hesabınızı “taklit” olarak şikayet etmesi

Instagram kaynaklı teknik hatalar

Laf konusu durumlar tespit edildiğinde Instagram, hesabınızı kapatır.

Eğer hesabınız bu ve sanki nedenlerle kapatıldı ise o süre hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda “Hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatıldı” yazısı ile karşılaşırsınız. Ancak bu dünyanın sonu çağrıda bulunmak değildir alt ancak. Bu notun aşağı iptal ve daha pozitif veri olarak iki seçenek çıkar. İptal dediğinizde ekranı kapatırsınız oysa herhangi bir çözüme gidemezsiniz. Daha pozitif data al a tıkladığınız zaman hesabınızın niçin kapatıldığı ile bilgi alabilirsiniz.

Instagram hesabı hem diğer hesapları taklit ettiğiniz için de kapatılabilir. Oysa bunun ispatlanması tedirgin olabilir. Çünkü Instagram’da birçok kişinin gerçekten kendi hesabının başkaları tarafından taklit edildiği halde kapatıldığı görülmüştür. Taklit hesaplar Instagram’a şikayet edilerek kapatılır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir