Instagram hesabı neden askıya alınır? Askıya alınan Instagram hesabı ne süre açılır?

 Instagram hesabı neden askıya alınır? Askıya alınan Instagram hesabı ne süre açılır?

Instagram hesabı neden askıya alınır? Askıya alınan Instagram hesabı ne süre açılır?

Instagram kullanıcılarının dönem dönem aleyhinde karşıya kaldığı sorunlardan biri de hesabın askıya alınması olabiliyor. Fazlaca gelen şikayetler ya da hesabın herzamanki dışı hareketleri askıya alınmasına niçin olabiliyor. İşte bu durumla karşılaşanların bilmeleri gereken bir takım teferruat…

INSTAGRAM HESAP DONDURMA LİNKİ

INSTAGRAM HESABI NEDEN ASKIYA ALINIR, NE SÜRE AÇILIR?

Instagram hesabının askıya alınmasının ansızın artı nedeni olabilir. Bunlardan ilki agresif olarak anlamlandırılan hareketlerdir. Yani benzer gün yüzlerce hesap takip etmeniz ya da binlerce bot hesabın sizi peşine düşüp takip etmesi veya benzer gün içerisinde yüzlerce açıklama yapmanız Instagram göre herzamanki dışı algılanacaktır.

Hesabın askıya alınmasının bir diğer nedeni ise yapılan spamlar olabilir. Örnek olarak bir birey veya sayfaya her zaman açıklama yazarak dm yoluyla veya sayfa yoluyla mesaj iletilirse bu da spam olarak algılanabilir.

Hesabın askıya alınmasında başka bir etmen de güvenlik nedenidir. Misal olarak hesabınıza başka biri antre yaptığında veya şimdiye kadar hiç girmediğiniz bir teknolojik makine ile hesaba giriş yaparsanız sizden bir takım onaylar isteyecektir bu onayları veremediğiniz takdirde hesabınız güvenlik sebebiyle askıya alınabilir.

Instagram Hesap Silme Linki

Son olarak telif sebebiyle de Instagram hesabınız askıya alınabilir. Kopya içerik kullanırsanız ve bu birey size şikayet ederse telif sebebiyle hesabınız askıya alınabilir.

Tüm bu belirtilenden biri düzeldiğinde Instagram hesabı askıdan çıkar. Ama başta bu sorunlardan birini tespit edip düzeltmeniz gerekir.

Her türlü takviye için “help.instagram.com” adresinden data edinilebilir.

YARDIM ADRESİ İÇİN TIKLAYINIZ…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir