Instagram hesabı kaç şikayetle kapanır? Instagram hesabı nasıl şikayet edilir?

 Instagram hesabı kaç şikayetle kapanır? Instagram hesabı nasıl şikayet edilir?

Instagram hesabı kaç şikayetle kapanır? Instagram hesabı nasıl şikayet edilir?

Milyonlarca kişinin kullandığı Instagram uygulaması bazı şikayetler sonrasında kapatılabiliyor. Instagram şikayet edilen hesaplar için kendi içinde öbür stratejiler uygulamaktadır. Despotluk veya bir başkasının hesabını kopyalama gibi bir koşul varsa ve kanıtlanması mümkünse tek bir şikayetle bile kapanmaktadır.

Instagram Hesap Silme Linki

INSTAGRAM HESABI KAÇ ŞİKAYETLE KAPANIR?

Instagram hesabı şikâyeti ile ilgili net bir sayı belirtmemiştir. Instagram bir hesabı kapatmadan önce, kendi bünyesi aşağı bulundurduğu ahlak şartları ve prosedürlerinin değerlendirmesinden geçirmektedir. Bunun haricinde göz önünde bulundurduğu birtakım faktörler bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde özetlenebilir:

• Şikâyet eden ve edilen hesabın takipçi sayılarını göz önünde bulundurarak hesap kapatma işlemi gerçekleştirir. Yani çok takipçi sayısına sahip bir hesap eksik takipçi sayısına sahip bir hesabı şikâyet ettiğinde Instagram bunu, takipçi sayısı fazla olan hesabı dikkate alarak şikâyet edilen hesabı kapatmaktadır.

Takipçi sayıları haricinde şikâyet eden hesapların gönderilerine, hesap kullanımlarının aktifliğine, takipçi sayılarındaki hesapların sahte hesap olup olmamasına bakmaktadır. Bu kriterlerin Instagramın istediği uygulama şartlarına uyması durumunda şikâyet edilen hesap kapatılmaktadır. Uymaması durumunda tekrar referans olarak alınarak şikâyet edilen hesap kapatılmamaktadır.

60b8cb125cf3b01e7c071d7f

INSTAGRAM HESABI NASIL ŞİKÂYET EDİLİR?

Instagram hesabı şikâyet etmek için ilk kez şikâyet edeceğimiz hesabın Instagram kalabalık kurallarına tutarsız olması gerekmektedir. Dilekçe üzerinden şikâyet edilmek istenen hesabın profiline girip sağ üstteki köşede bulunan üç noktaya tıklayarak meydana çıkan seçeneklerden “şikâyet et” kısmına tıklanmaktadır. Karşımıza meydana çıkan iki seçenek (spam- uygunsuz) arasından niçin şikâyet ettiğimize en yerinde olanı işaretlenerek operasyon tamamlanmaktadır. Benzer işlem web üzerinden de yapılabilmektedir. Benzer şekilde şikâyet edilmek istenen hesabın profiline girip, profil bilgilerinin göründüğü kısmın en sağında bulunan üç noktaya tıklayarak çıkan iki seçenek aralarında uygun olan şikâyet durumunu belirterek şikâyet edilebilmektedir.

Instagram gönderileri de şikâyet edilebilmektedir.

Genelde ansızın artı birey şikâyet edilecek hesaba spam atarak yapılmaktadır. Fakat kayıtlı bir sayı olması gerektiğine dair bir bilgi yoktur. Sadece kısa vakit içinde ansızın pozitif atılan spam dikkat çekmektedir. İnstagram yapılan spamlardan kaide ihlalinin olduğunu tespit ettiği durumlarda hesap kapanmaktadır.

Instagram geçici olarak kapatılan hesap nasıl açılır? Instagram dondurulan hesap geri açma işlemleri!

.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir