Instagram hesabı hangi durumlarda kapatılır, niçin kapatılır?

 Instagram hesabı hangi durumlarda kapatılır, niçin kapatılır?

Instagram hesabı hangi durumlarda kapatılır, niçin kapatılır?

Instagram hesabı bir takım durumlarda kalabalık sözleşmesine tutarsız davranışlarda veya sanki durumlara kapanabiliyor. sosyal ağ devi kapatmanın haksız olduğunu düşünen kullanıcıları için itiraz seçeneğini de sunuyor. Peki, hesaplar hangi sebeplerle kapanabilir?

Instagram Hesap Silme Linki

INSTAGRAM HESABI HANGİ DURUMLARDA KAPATILIR, NIÇIN KAPATILIR?

Instagram hesabının kapatılmasında veya askında alınmasında çoğu sebep bulunabilir. Bunlardan birkaçını şu şekilde hazırlamak muhtemel…

Taciz ya da rahatsız etme: Bir hesap bir ya da birkaç hesabı durmadan can sıkıcı mesajlar atıyor ve tacizde bulunuyorsa gelen şikayetler üzerine kapatılabilir.

Alışılmış dışı hareketler: Hesap benzer gün içerisinde binlerce kişiyi peşine düşüp takip eder veya etkileşim almadan takip edilirse bu robotlar tarafından herzamanki dışı olarak algılanabilir ve hesap askıya alınabilir.

Kopya içerikler veya fake hesap: Telif hakkına sahip bir kişinin paylaştığı içerikleri müsade almadan paylaşırsanız ve bu kişi size telif atarsa hesabınız kapatılabilir. Aynı şekilde bir kişinin fake hesabını açarak buradan paylaşımlar gerçekleştirirseniz hesabın reel sahibi şikayetiyle hesap kapanabilir.

Çıplaklık ve kalabalık sözleşmesine aykırı diğer durumlar: Instagram çıplaklık ve kalabalık sözleşmesiine aykırı öteki bütün durumlarda (kin ve nefret edilen şey söylemi gibi) hesabı şikayetler üzerine kapatabilir.

 

INSTAGRAM HESAP DONDURMA İÇİN TIKLAYINIZ…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir