Instagram geçici olarak kapatılan hesap nasıl açılır? Instagram dondurulan hesap geri açma işlemleri!

 Instagram geçici olarak kapatılan hesap nasıl açılır? Instagram dondurulan hesap geri açma işlemleri!

Instagram geçici olarak kapatılan hesap nasıl açılır? Instagram dondurulan hesap geri açma işlemleri!

En popüler fotoğraf ve video paylaşım platformlarından biri olan Instagram’da hesabı olan ve bu hesabını çeşitli nedenlerle donduran kişiler, hesap dondurma sonrasında hesabı nasıl ve nereden baştan açacağının cevabını araştırıyor. Peki, Instagram geçici olarak kapatılan hesap nasıl açılır? Dondurulan hesap geri açma işlemleri!

Instagram dondurma linkini kullanarak Instagram hesabınızı kolayca kapatabilirsiniz. Bunun için öncelikle Instagram’a bilgisayar üzerinden girip Profili Düzenle kısmına tıklayın. Arkasından anında sağ bölmede en altta göreceğiniz ‘Hesabımı geçici olarak kapat’ seçeneğine tıklayın. Arkasından çıkan ekranda ise hesabınızın niçin kapatıldığı soruluyor. Herhangi bir niçin belirtip şifrenizi girerek hesabınızı kapatabilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma Linki 2021

DONDURULAN HESAP GERİ AÇMA İŞLEMLERİ

Instagram’da etkin olarak vakit geçiren kullanıcılar, bir takım sebeplerden dolayı hesaplarını dondurmak isteyebiliyor. Karar değiştirip bitmiş açmak istenildiğinde ise kullanıcı bulunamadı veya yanlış şifre gibi sorunlarla karşılaşılabiliyor.

Panik olunmaması gereken bu durumun sebebi ise hesap dondurma işlemi devam ederken antre işlemlerinin sistem göre algılanamıyor olmasıdır.

Yapılması gereken ise 24-48 saat süresini doldurmak ve daha sonra her tarafta giriş yapmayı denemek. Giriş yapmak için tarayıcıdan Instagram adresine girebilirsiniz ya da mobil cihazınızdan Instagram uygulamasını açabilirsiniz.

Kullanıcı adı ve parola doğru bir şekilde yazıldığında Instagram hesabına ulaşılır.

60b8a4675cf3b01e7c071d51

KULLANICI BİLGİLERİ UNUTULAN INSTAGRAM HESABINI KURTARMA YÖNTEMLERİ

Instagram hesabımı dondurdum geri açamıyorum biçiminde şikayete sahip olan kullanıcılar, 1-2 gün sonunda kullanıcı adı ve şifreleri ile antre yaparak hesaplarına ulaşabiliyor; lakin uzun bir zaman geçtikten sonradan “Instagram’ı dondurdum şifremi unuttum” diyen de o kadar fazla kullanıcı bulunuyor. Bu sorunu çözmek için azıcık zamana gereksinim duyulur. Hesabı dondurduktan uzun bir vakit sonra giriş yapmaya çalışırken dondurulan hesapta tekrar şifre belirleme yapılamıyor.

Güvenlik için istenen bilgiler şu şekilde:

Instagram’da paylaşılan bir fotoğrafın gönderilmesi istenir. Seçilen fotoğrafa kırpma ve filtre tatbik gibi işlemlerin yapılmaması gerekiyor.

Bu fotoğraf doğrultusunda Instagram tarafından hesap ve bilgilerin incelenmesi yapılıyor.

1 veya 2 gün süren bu işlemin sonucu e-posta ile bildiriliyor.

Hesabın gerçek olup olmadığını bilmek için işlemden geçmemiş bir fotoğraf tekrar isteniyor.

Gönderilen fotoğraftan sonradan Instagram ekibinin değerlendirmesi başlıyor.

Hesap incelemesi olumlu sonuçlandığında Instagram hesabı her tarafta faal ışık halkası gelir.

Ayrıca Instagram hesabı dondurulup baştan açılınca, takipçi sayısında hiçbir değişim ve eksilme yaşanmıyor.

60b8a47e5cf3b01e7c071d53

DONDURULAN INSTAGRAM HESABI NE ZAMAN AÇILIR?

Instagram hesabınızı dondurduktan sonradan derhal açabilirsiniz; ama dondurulan Instagram hesabını açmak bazen 24-48 saat gibi bir zamanı bulabilir. Yani dondurduğunuz Instagram hesabına her tarafta antre gerçekleştirmek için bu süreyi beklemeniz gerekebilir.

Instagram, bu 1 hafta şartını kullanıcıların bu işlemi kazara kullanmaması için uyguluyor.

Instagram Hesap Silme Linki 2021

.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir