İmamdan müezzine öldüresiye zor: AKP ile arası iyi, olayın üstü kapatılıyor

 İmamdan müezzine öldüresiye zor: AKP ile arası iyi, olayın üstü kapatılıyor

İmamdan müezzine öldüresiye zor: AKP ile arası iyi, olayın üstü kapatılıyor

Amasya Bayazid Paşa Cami imamı Beytullah Savaş, benzer camide müezzin olarak çalışan Yavuz Selim Albayrak’ı cami içinde öldüresiye darp etti. Geçen hafta sabahleyin namazı sonrasında gerçekleşen olay sonrası kafasına 10 dikiş atılan Albayrak’a 10 gün rapor verildi. 

İmam Savaş’ın Büyükağa medresesinde hafızlık yaptığı, Ziye Camii’nden Amasya merkezde bulunan Bayazid Paşa Cami’ne sürgün geldiği belirtildi. İmamın camide durmadığı, özel işleriyle ilgilendiği ve kavganın da bu yüzden çıktığı bahis edildi. Darp edilen müezzin, imam hakkında şikâyetçi oldu. Müezzini öldüresiye darp eden ve Diyanet TV’de “Gençlerle camide” isimli programa da davetli olarak katıldığı belirli imam Savaş hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Durum ise Amasya Valiliği’ne M.Ş. ismiyle gönderilen “ihbar” e-postasının sosyal medyada yer alması ile ortaya çıktı. İhbarda olayın müftülük tarafından örtbas edilmeye çalışıldığı belirtilerek “Savaş’ın AK Parti teşkilatı ile arası çok iyiymiş. Maalesef herkes bunu bildiği için konuyu kapatmaya çalışıyor. Caminin güvenlik kameralarından da anlaşılacağı gibi Beytullah Savaş, imam hatiplik görevinden çok özel işleriyle uğraşmaktadır. Cami cemaati de bundan çok şikâyetçidir. Birçok süre müsade almadan görevini terk etmektedir. Müftülük de buna göz yummaktadır. Lütfen bu durum da daha öncekiler gibi üstü kapatılmasın” ifadeleri kullanıldı. 

NASİHAT DESTEĞİ!

Diyanet-Sen Amasya Şubesi Başkanı Mehmet Topal ise olayın kamuoyunda ve sosyal medyada duyulması üstüne yaptığı yazılı açıklamada iki ismi evlerinde ziyaret edip geçmiş olsun dilediklerini ve tavsiye verdiklerini söyledi. (Cumhuriyet)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir