Huawei Nova 9’un bacak sesleri duyuldu

 Huawei Nova 9’un bacak sesleri duyuldu

Huawei Nova 9’un bacak sesleri duyuldu

Mayıs ayında ortaya meydana çıkan sızdırılmış bilgiler, Nova 9’un, Mate 40E 5G telefonunda görülen Kirin 990E işlemciyi içerebileceğini iddia etmişti. bununla birlikte, Nova 9 serisinin çip sıkıntısı sorunu nedeniyle 4G çiplerle güçlendirilebileceği de varsayım ediliyor. Nova 9 serisinin, teknik özellikler ve tasarım açısından Nova 8 serisine benzeyeceği tahmin ediliyor.

Nova 8, üstte bir belli başlı lens barındıran oval şekilli bir kamera modülü ile gelmişti. Nova 9’un yaklaşmakta olan Huawei P50 serisi gibi çift kamera halkasına sahip olma olasılığı var. Üst halka asıl lensi, ikinci halka ise diğer lensleri ve bir LED flaşı barındırabilir. Mayıs ayında ortaya çıkan sızdırılmış bilgiler, Nova 9’un Mate 40E 5G telefonunda görülen Kirin 990E’yi içerebileceğini bahis etmişti. bununla beraber, çip sıkıntısı sorunu nedeniyle Nova 9 serisinin 4G çipleri ile güçlendirilebileceği de varsayım ediliyor. Diğer bir deyişle, Nova 9 modelleri 5G bağlantısı için destekten yoksun olabilir.

Şirketin Nova 9 serisi dışarıya Huawei P50 serisi akıllı telefonlar üzerinde de çalıştığı söyleniyor. Son raporlar, 5nm Kirin 9000 SoC’ye sahip P50, P50 Pro ve P50 Pro+’nın Temmuz veya Ağustos aylarında piyasaya sürülebileceğini iddia ediyor. Yeni raporların önümüzdeki haftalarda Nova 9 serisi ve P50 serisi hakkında daha artı veri vereceğini umuyoruz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir