Hollanda’da gece yarısından itibaren tiyatrolar açıldı, tüm biletler tükendi

 Hollanda’da gece yarısından itibaren tiyatrolar açıldı, tüm biletler tükendi

Hollanda’da gece yarısından itibaren tiyatrolar açıldı, tüm biletler tükendi

Ülke genelindeki yıldızlı restoranlarda da, rezervasyonlar iyice doldu.
Hollanda hükümetinin aldığı karar gereğince, koronavirüs önlemlerine ilişkin gevşemenin üçüncü adımı, Cumartesi günün ilk saatlerinden itibaren yürürlüğe girdi.

Tiyatro, sinema ve müzeler, her 10 metrekare başına 1 kişi elde etmek koşuluyla kapılarını bitmiş açtı. Restoran ve kafelerin azami 50 kişiye dek kapalı alanlara tip almasına izin verilmeye başlandı.
Doğa ve misafir etme parklarının kapalı alanları, saunalar, dinç yaşam merkezleri ve solaryum salonları aylar sonra baştan açıldı. Kumarhanelerin de benzer anda maksimum 50 birey almak koşuluyla açılmasına müsade verildi.

Yeni dönemde Spor kulüplerinde sosyal uzaklık zorunluluğu olmadan toplu halde antrenman yapmak ve 18 yaşından itibaren 50 kişinin birlikte çalışma yapmasına da müsade verilecek.
Spor tesislerindeki soyunma odaları, duşlar ve kantinler de tekrar hizmet vermeye başlayacak.
Süpermarketlerde akşam 20:00’ye kadar olan alkollü içki satış izni de 22:00’ye uzatıldı. Gece kulüpleri ise, az önce açılmayacak.

Bütün biletler tükendi

ANP Haber Ajansı’nın yaptığı araştırmaya kadar, Cumartesi gününden itibaren Hollanda’daki tüm tiyatroların biletleri tükendi. Hafta sonu hiçbir ağırlama için yer kalmadı.
Hollanda’nın birçok kentindeki tiyatro gösterilerinin biletleri, satışa çıkar çıkmaz 1 saat içinde tükendi.
Yasağın kalkmasının arkasından Emmen kentindeki Rensen Tiyatrosu, sabahı beklemeden kapılarını açtı. Gece yarısı 00:01’den itibaren Billy Joel şarkılarından oluşan bir dinleti sunuldu. Gösteriyi 22 kişi izledi.
Hem tiyatro yöneticileri ayrıca de etkinliğe karılan katılan izleyiciler, aylar daha sonra tekrar perdelerin açılmasını, eşsiz ve unutulmaz bir lahza olarak değerlendirdi.

Kapalı alanlarını aylar sonra ilk önce müşterilere açan Hollanda’daki restoranlar da herif akınına uğradı. Özellikle yıldızlı restoranların Haziran ayı boyunca büyün hafta sonu rezervasyonları ayrıntılarıyla doldu.
Yaz festivallerinin 30 Haziran’dan itibaren baştan başlaması planlanan Hollanda’da, kiliselerde de, bu hafta sonundan itibaren cemaatin ilahiler söylemesine bitmiş izin verilecek.

Vaka sayılarındaki düşüşün devam etmesi durumunda Hollanda’daki gevşemenin 4. adımı 30 Haziran’da yürürlüğe girecek ve hayat büyük ölçüde normale dönecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir