FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni itirafçı edinmek istedi

 FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni itirafçı edinmek istedi

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni itirafçı edinmek istedi

MİT operasyonu yakalanarak Türkiye’ye getirilen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) lideri Fetullah Gülen’in yeğeni Selahaddin Tebessüm Eden’in itirafçı olarak örgütle fazla ayrıntılı bilgiler verdiği öğrenildi. Örgütün şemasını çizdiren Tebessüm Eden’in, doğduğu günden bugüne örgüt üyesi olduğunu anlattığı kaydedildi. 

Osman kod adlı Selahaddin Tebessüm Eden’in ifadesinde FETÖ elebaşı Fetullah Güler Yüzlü öz amcası olduğunu, doğduğu günden itibaren örgütün içinde olduğunu söylediği belirtildi.  İtirafçı olarak ifade veren Selahaddin Tebessüm Eden, örgütle ilgili onlarca mahrem imamın ismini, örgütteki görevini ve eylemlerini bütün en ince ayrıntısına kadar anlattı. Örgüt mahrem yapılanmasının şemasını çizdiren Selahaddin Güler Yüzlü, örgütün aile toplantılarına katıldığını, Güler Yüzlü ailesinden sorumlu imam N.Y.’nin aile kampları organize ettiğini bu toplantılarda örgüt elebaşı Fetullah Gülen’in sözlerinin aktarılarak sohbet yapıldığını anlattı. Selahaddin Tebessüm Eden, bu toplantıların örgüte eleman kazandırmak için düzenlendiğini söyledi. 

Üniversite yıllarında örgüte eleman sağlanması ve üniversite öğrencilerin örgüte kazandırılması için öğrencilerin örgüte ait evlere yönlendirilmesi için derslik arkadaşlarını veya daha aşağı sınıftakileri eve yemeğe çağırdığını, sonradan sohbet yapıldığını söyledi.

Mahrem yapılanma içindeyken örgütün düzenlediği Irak gezisine katıldığını, Kuzey Irak’ta bulunan örgüte ait okulların gezildiğini söyledi. 

“AYNI GÜN ENES KANTER DE ORADAYDI”

2014 yılında üniversiteden mezun olduktan sonradan Amerika’ya amcası Fetullah Güler Yüzlü’i ziyarete gittiğini anlatan Tebessüm Eden, “Burada takriben 1 ay değin kaldım. Bu dönemde hatırladığım Selamlama-2 filmi için amcam Fetullah Gülen’in yanında filmin yapımcısı ve yönetmeni H.Ö. ve H.A. gelmişti. Film hakkında amcam Fetullah Gülümseyen’e nasıl olduğunu sormuşlardı. Amcam da filmin güzel olduğunu ve uğurlu olmasını söyledi. Aynı gün Enes Kanter de oradaydı. Ben amcam ile özel bir görüşmem olmadı. Genellikle Cuma ve Pazar günleri Bamteli programı için sohbet yapardı. Ben bir ay kadar kaldıktan sonradan Türkiye’ye geldim” dedi.  

2015 yılı Kasım ayında Amerika’ya gittiğini ‘green kart’ alıp Amerikan vatandaşlığı elde etmek istediğini söyleyen Tebessüm Eden’in, “Bu süreçte amcam Fetullah Tebessüm Eden’in yanına nadiren gidip geliyordum. Bu dönemde bir gittiğimde Hakan Şükür, Ekrem Dumanlı, Abdulhamit Bilici, Metin Yıkar, Ahmet Kirmiç isimli şahısları amcam Fetullah Güler Yüzlü’in yanında görmüştüm” ifadesini kullandığı kaydedildi. 

15 TEMMUZ SONRASI ÖRGÜT KARARLAR ALDI, AMCAMIN YANINA DIŞARDAN KİMSE ALINMADI 

2016 Temmuz ayında darbe girişimi sonrasında Pensilvanya’da örgüt elebaşı Fetullah Gülümseyen’in yanına kimsenin alınmadığını anlatan Selahaddin Gülen’in şunları söylediği kaydedildi:  “Amcamın yanında dışarıdan hiçbir ziyaretçi alınmadı.

2016 Eylül ayına değin kimse giremedi. daha sonra gittiğimizde 15 Temmuz ile alakalı olarak verilen kararlar; ‘Örgüt içerisinde gelen tüm misafirlere Adil Öksüz’ün Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile anlaştığını bize tuzak kurulduğunu, bu darbe girişimi ile alakalarının olmadığını söylüyorlardı. Ayrıca cemaatin tabanına kadar bu bilginin bu şekilde lanse edilmesi istenildi. Güvenlik önemleri en üstteki seviyeye çıkartılarak kampın etrafına özel güvenlikler tutuldu. Kamp içerisinde gece görüşlü ve sensörlü kameralar ile donatıldı. 2016 Kasım ayında amcam Fetullah Tebessüm Eden’in bir sohbeti öncesinde koridorda beklerken gelen misafirden ismini bilmediğim bir şahıs, Ali U.’nun yanında gelererek ‘Benim Türkiye’de bir yakınım var, bunun durumunu öğrenmemiz gerekiyor, UYAP veya pasaportunda bir sorun olup olmadığını bilmemiz gerekiyor, çünkü bu kişiyi buraya getirmek istiyoruz’ biçiminde bir istekte bulundu. Ali U. ‘hemen halledelim’ diyerek Abdullah Bey diye hitap ettiği ismini Zeki olarak bildiğim şahsı yanında çağırdı. Burada kendisine bu bilgileri verdikten daha sonra Abdullah amcamın katında bulunan odasına gitti. Bir müddet daha sonra geri geldi ve bu şahıs hakkındaki durumu anlatmıştı.Bu şahıs her gün Türkiye’de örgüte yapılan operasyonları ve hukuki gelişmeleri rapor haline getirip heyete sunan birey olduğunu öğrenmiştim”

.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir