FETÖ Davasında 16 Kişiye Gözaltı Kararı

 FETÖ Davasında 16 Kişiye Gözaltı Kararı

FETÖ Davasında 16 Kişiye Gözaltı Kararı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, TSK’daki FETÖ yapılanmasına karşın yapılan operasyonda 16 kişi hakkında nezaret kararı çıkarttı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu kadar FETÖ’nün TSK yapılanmasına karşın yapılan soruşturma çerçevesinde, örgüt içi iletişimin sağlanması amacıyla ‘örgüt imamı’ kadar ankesör veya değişmez hatlardan aranan şahısların tespiti itirafçı beyanları ve yapılan teşhislere yönelik işlem düzenlendi. İçlerinde muvazzaf ve ihraç asker ve askeri öğrencilerin de bulunduğu 16 kişi hakkında nezaret kararı çıktı. 

İstanbul Güvenlik Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 25 Mayıs tarihinde İstanbul merkezli 9 ilde gerçekleştirilen operasyonda, içlerinde muvazzaf binbaşı, teğmen, astsubay ve ihraç askeri öğrencilerin de olduğu zanlılardan 15’i yakaladı.

7 KİŞİ TUTUKLANDI

Zanlıların emniyetteki işlemlerinin tamamlanması gerisinde, zanlılardan 7’si etkin pişmanlıktan yararlanarak örgüt ve mensupları hakkında detaylı ve örgütü deşifre edici yönde işe fayda talimatlar yaptıklarından nedeniyle bağımsızlık bırakıldı. Sağlık kontrolünden geçirilerek dün adliyeye sevk edilen 8 zanlıdan 7’si tutuklanırken, 1’i ise adli kontrol şartıyla hür bırakıldı.

Öte yandan, kaçak zanlının yurt dıştan olduğu öğrenildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir