Fatih Portakal seziş yapayım derken yine hüsrana uğradı! Peş peşe talimat geldi…

 Fatih Portakal seziş yapayım derken yine hüsrana uğradı! Peş peşe talimat geldi…

Fatih Portakal seziş yapayım derken yine hüsrana uğradı! Peş peşe talimat geldi…

Yanan bölgeden görüntüler servis ederek ‘imara açılıyor’ algısını oluşturma çabalarına girişen Fatih Portakal sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Mazı-Çökertme arası Kargılı koyunda meslek makinası çalışıyor. Yangından sonradan setleme çalışması mi? Yoksa imara mı açılıyor? Bölge halkı veri almak istiyor” ifadelerini kulanmıştı.

FATİH PORTAKAL’A NET CEVAP: MERAK ETMEYİN YANAN ORMANLAR BAŞTAN ORMAN OLACAK!

Fatih Portakal’ın paylaşımına ilişkin açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Muhakkak Birpınar, “Merak etmeyin. Yanan ormanlar her yerde orman olacak. Tüzük böyle diyor. Vatandaşın kendi arazilerinde de ağaçlar vardı, onlar da yandı. Acilen ırk arazilerini ekmeye rehabilite etmeye çalışıyor. Devlet Ormanları da kendiliğinden yeşillenmeye başladı.” dedi.

TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AÇIKLAMA

Yangın çıkan ve orman arazisi ranta açılacağını iddia eden Fatih Portakal’a Orman Genel Müdürlüğü kadar da bir cevap geldi.

Orman Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Muğla/Milas Kargılı Mevkii’nde bahse konu arazi, orman arazisi değildir.

Vatandaşın tapulu malı olup, imar izni belediyeye aittir. Vatandaşımız, kendi mülkü olan alana, lavanta dikeceğini belirtmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

“BURADAN SANA PORTAKAL BAHÇESİ ÇIKMAZ”

Yazar Zeki Bahçe, Portakal’ın paylaşımına tepki göstererek “Fatih buradan sana portakal bahçesi çıkmaz. Yeniden bir hinlik peşindesin fakat orman genel müdürlüğü anında cevabı vermiş.” dedi.

“BU SAHA VATANDAŞIN TAPULU ARAZİSİ”

‘Orman Bölge Şefi’ isimli Twitter kullanıcısı da konuyla ilgili “Milas Kargılı mevkiideki saha paylaşılarak yanan orman imara açılıyormuş gibi paylaşımlar yapılıyor. Yangında yalnızca orman yok vatandaşın tapulu arazileri de yandı. Bu saha vatandaşın tapulu arazisi. Orman teşkilatı yetkisinde olmayan bu alanlar mülk sahiplerinin tasarrufundadır.” paylaşımında bulundu.

ARAZİ SAHİBİNDEN AÇIKLAMA

Söz konusu arazinin sahibi Serkan Akkaş, arazide yeşillendirme çalışması yaptıklarını açıklama ederek, “Arazimiz yandığı için arıtma çalışmasını yapıyoruz.

Yan tarafımızda bulunan arazilerde yeşillendirme çalışmasına başlasa olacak. şu anda yandığı için çok kötü bir manzara var. Biz arazimizi güzelleştirmeye çalışıyoruz. Ağaçlarımız yandığı için biran önce temizliğini yapıyoruz.

Burası bizim tapulu arazimiz 17 dönüm arazi içerisinde zeytin ağaçlarımız kül oldu. Burada bir inşaat yapma söz konusu bile değil. acilen araziyi set haline getirdik. Düzenlediğimiz yerleri yeşillendireceğiz. Sosyal medyada çıkan bütün söylentilerin hepsi yalan, böylece bir şey değil. Biz burayı yeşillendirmeye uğraşırken herkes aklına geleni sosyal medyadan söylüyor. Bodrum çok hoş bir yer her taraf yandı, yeşillendirmek lüzumlu tekrar. Herkes bizim gibi hemencecik yeşillendirme çalışması yapsalar çok güzel olacak” dedi.

KAYNAK: HABER7

.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir