Diego Rossi, resmi olarak Fenerbahçe’de

 Diego Rossi, resmi olarak Fenerbahçe’de

Diego Rossi, resmi olarak Fenerbahçe’de

Aktarma döneminin son günlerini hareketli geçiren, Samatta, Perotti ve Lemos ile yollarını ayıran Fenerbahçe, kadrosunu flaş bir isimle güçlendirdi. Sarı Lacivertli ekip, geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye getirdiği Diego Rossi’yi kadrosuna kattı ve Uruguaylı yıldızı satın alma opsiyonuyla 1 yıllığına kiraladı.

Sarı Lacivertli kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, “Kulübümüz, ABD’nin Los Angeles FC takımından Diego Rossi’yi satın alma opsiyonuyla 1 yıllığına kiralamıştır. 1998 doğumlu Uruguaylı oyuncumuza çubuklu formamızla başarılar dileriz. Fenerbahçe’ye hoş geldin Diego!” ifadeleri kullanıldı.

ESPN, Fenerbahçe’nin Rossi’nin bonservisini 10 milyon Dolar’a satın alma opsiyonu bulunduğunu yazdı.

Diego Rossi: Fenerbahçe’de almak benim için bir onurdur

“Benim için oldukça uzun bir gün oldu. Çok heyecanlıyım. Çok mutluyum. Kariyerimde yeni bir adım atıyorum. Burada olduğum için heyecanlıyım. Fenerbahçe’de elde etmek benim için bir onurdur.”

“Fenerbahçe’nin maçlarını geçmişte izledim. Bu sezona aldığı galibiyetlerle başladı Fenerbahçe. Kadroda iyi oyuncular var. Benim de hedefim bu iyi başlayan sezonda takıma yardımsever olabilmek.”

“Teknik direktörümüz ne görev verirse yaparım. Kanatlarda ve forvette oynayabiliyorum. Benim başlıca amacım takıma yararlı edebilmek.”

“Takımımızda iyi oyuncular var. Mesut Özil ve Enner Valencia’yı hem eklemeliyim. İyi oyunculardan kurulu, güzel bir kadrosu var Fenerbahçe’nin.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir