Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı açılışta güldüren diyaloglar

 Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı açılışta güldüren diyaloglar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı açılışta güldüren diyaloglar

Samsun’da Kızılırmak Deltası’ndaki açılışa bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan makasların çocuklara verilmesini isteyince Vali Zülküf Dağlı ‘Burası adamakıllı doğal bir ortam, ülkemizin en nadide doğal ortamlarından bir her birine. Bu açıdan makas yok’ dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘İnsaf edin bundan böyle makas çocuklarda mı olacaktı? Siz onlara verecektiniz. Siz onlara doğal makas veremiyor musunuz? Doğal makasınız da mı değil? Bende doğal makas var. Aralıksız yanımda taşırım’ dedi ve cebinden çıkardığı çakıyı kameralara gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Ay-yıldız var, görüyorsun. Bu doğal. Ve maharetleri de çoktur’ dedi.

BİNALİ YILDIRIM’DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I GÜLDÜREN ESPRİ 

Cumhurbaşkanı Erdoğan başlangıç için Muğla’ya bağlandıktan daha sonra ‘Vali bey makaslar hazırlanmış mı?’ sorusuna ‘Makaslarımız hazırlanmış değil Cumhurbaşkanım, inşallah Ahali Bahçemizin açılışını yaptığımızda kurdeleyi keseceğiz’ yanıtını alınca ‘Vallahi yandık ya’ dedi.

Bu diyaloğun üzerine salondaki AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ‘O değin açılış yapıyoruz ama ne makas kaldı ne kurdele’ deyince gülümseten anlar yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Binali Yıldırım’ın esprisi sonrası kahkaha attı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Bu olmadı, nasıl makası kurdeleyi bulundurmaz. Binali bey diyor ki ‘O kadar açılış yapıyoruz ancak ne makas kaldı ne kurdele’ Çocuklarımıza makas ve kurdeleleri yarın teslim edeceksiniz’ dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir