Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşa laf verdi: Fahiş fiyat artışının önüne geçeceğiz

 Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşa laf verdi: Fahiş fiyat artışının önüne geçeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşa laf verdi: Fahiş fiyat artışının önüne geçeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş’ta toplu başlangıç töreninde açıklamalarda bulundu. 

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Sizlerle yüz yüze en son geçtiğimiz yılın Kasım ayında il kongremiz vesilesiyle bir araya gelmiştik. Ondan önce de 12 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın kurtuluş töreninde bir araya gelmiştik. Bugün bir kez daha kahramanlığın kitabını yazan Maraş’tayız. Türkiye’nin kalem kaşı, köşe taşı, tarihler yapı ettiren ustabaşı Kahramanmaraş. Bizi yeniden muhabbetle, içtenlikle bağrına bastı.

Toplu açılış törenimizin arkasında da sanatı söz olan şairlerin şehrinde gençlerimizle şiir konuşacak, şiirle konuşacağız. Burası 7 güzel adamın şehridir. Burası bununla beraber hepsinin yüreği birbirinden hoş 1.2 milyon Maraşlı’nın şehridir.

Bugün Maraş bizi bir kere daha tüm kalpleriyle bağrına bastı. Rabbim uhuletimizi güçlendirsin.

“SOSYAL MEDYADAKİ FİTNEYE MİLLETİMİZ İTİBAR ETMEDİ”

Doğrusu bu buluşmayı haftalar öncesinden planlamıştı. Akdeniz ve Ege’de yangınlarla, Karadeniz’de sellerle buluştuğumuz dönemden dolayı ziyaretimizi erteledik.

Durmak değil, yola devam dedik.

sosyal ağ ve diğer mecralarda dolaşıma sokulan fitne, fesat ve bozgunculuk faaliyetlerin milletimiz haysiyet etmemiştir. Türkiye’nin ve Türk milletinin felaketinden kendine çıkar sağlama arkasında koşanlar bir kez daha hüsrana uğradılar. Bırakın proje ve gayreti hayalleri bile olmayanların sonu inşallah daima hayal kırıklığı olacaktır.

“ARTIK AĞIZLARINI AÇACAK HALLERİ KALMADI”

Biz 19 yıldır yaptığımız gibi eser ve hizmet siyasetiyle milletimizin gönlündeki yeri güçlendirmeye devam edeceğiz. Attığımız her adımda önümüze dizilen tuzakları birer birer bozarak hedeflerimize doğru yürüyoruz. Salgın döneminde bütün ülkeler küçülürken biz sıhhat hizmetlerinden ekonomiye değin her alanda kendimizi olumlu yönde ayrıştırdık. Büyümede rekor üzerine rekor kırıyoruz. Yıllık ihracatımız 207 milyar doları geride bıraktı. İstihdamda salgın öncesinin üzerinde bir seviyeye geldik. Merkez Bankası rezervlerimiz 118 milyar doları buldu. Bay Kemal ne diyordu:128 milyar dolara nerede! Bunu sorup duruyordu. Uyarı ederseniz artık hiç sesleri çıkmıyor. Bunlar akşam yalan sabahtan yalan.

Artık ağızlarını açacak halleri kalmadı.

“FAHİŞ FİYATIN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ, ENFLASYONU KONTOL ALTINA ALACAĞIZ”

İnşallah enflasyonu da en kısa sürede denetleme altına alarak, fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz. Fırsatçılarla çaba ederek milletimizin rahatlık seviyesini daha da yukarı taşıyacağız. Türkiye’yi yokların ve yoksulların ülkesi olmaktan biz kurtardık. Muhakkak olun bizden başka da sizlerin dertleriyle dertlenip çözümler getirecek diğer kimse yok. Bunlar avare kasnak gibi boşa dönüp duruyorlar.

Hala akılları tek parti zihniyetini ülkeye her yerde dominant kılmak olanlar, bu milletin demokrasi ve yeniden yapılanma talebine cevap veremezler. Ülkemize husumetiyle tanıdık herkesle kolkola girmeyi siyasi ittifak sananlardan bu ülkeye hayır gelmez.

Bundan sonra da milletimizin hangi alanda neye ihtiyacı varsa bunu yapacak olan yeniden biziz. Biz bu millete efendi değil hizmetkar olmaya geldik. Bu yolda eksiğimiz varsa tamamlarız. Hatamız varsa düzeltiriz. Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmadan son nefesimizi vermeyiz.

Yürüdüğümüz bu kutlu yolda bundan böyle hedeflerimiz bir el uzatımı mesafededir.

Bunların hasılasını toplama, büyük, zinde Türkiye’yi an be an yapı etme vaktidir.

“ÖNÜMÜZÜ KESMEYE KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ”

1000 yıllık vatanımız Anadolu’nun tapusunu elimizde yakalamak için her karışını yeri geldiğinde alın terimizle, yeri geldiğinde kanımızla mühürlemek mecburiyetinde kaldık. Karada, deniz ve havada egemenlik haklarına sahip çıkmak için attığı her adımın engellenmeye çalışmanın gerisinde 1000 takvim husumet var. Kardeşlerim, bu tartışmaların gerisindeki çevrelerin bir kısmının da nerelerden beslendiği, bitlerinin nasıl kanlandığı birer birer ortaya çıkıyor. Türkiye’yi bir parmak şıklatmayla huzurunu kaçırabilecekleri, karanlık senaryolara figüran yapabilecek olan görenler var. Bu ülkenin de milletin de önünü kesmeye kimsenin gücü yetmez.

Bu aziz milletin başına facia bulutları toplamaya çalışanların tümü de bir vakit daha sonra kendi canlarının derdine düşmüştür. Bu ülkenin ve milletin dostluğu dünyadaki en kıymetli hazineden bile daha değerlidir. Halbuki bizim gönlümüz herkese açıktır.

Maraşlı merhum Abdürrahim Karakoç gibi diyoruz ki:

İçimde uzayan her yol,
Çıkar gider dosta içten.
Menekşe, nergis, ıtır, gül,
Kokar gider dosta içten.

Zamanım yoğrulur gamla,
Birleşir sabah akşamla.
Ilık kanım damla damla,
Akar gider dosta doğru.

Bizimle bu yolda yürümek isteyen herkesle gönlümüz de kollarımız da açıktır.

Türkiye olarak bir süredir hemen hemen her günü iffet günü öneminde bir çaba yürütüyoruz. Biz de halen yürüttüğümüz mücadeleyi her alanda kendi kendini kurtaran ülke anlayışıyla gerçekleştiriyoruz. 

Bugün Türkiye’mizde 84 milyon tek yürek, tek bilek olarak yoluna devam ediyor. Tüm kahramanlarımızı rahmetle, şükranla yad ediyorum.

Kardeşlerim, Türkiye’nin en manâlı özelliği öbür alanlardaki mücadeleleri aynı anda yürütebilme kabiliyetidir. Dünya koronavirüsle savaşıyor. Biz sağlık durumu ve diğer alanlarda başarılı bir yönetim sergiledik. Vatandaşına tatmin edici sağlık durumu hizmet vermeyip ekonomisini küçülten ülkelerden kendimizi anında ayrıştırdık. Salgın şartlarına karşın inşası süren yatırımları devam ettirdik, bitenleri de hizmete aldık. Bir yanlamasına da yeni projelerin temelini attık. Bugün burada Kahramanmaraş’a kazandırdığımız toplam yatırım bedeli ne biliyor musunuz? 1 milyar 734 milyon lirayı bulan 105 eserin toplu başlangıç törenini yapıyoruz.

.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir