Çin Binance engeli borsalarda neredeyse hiçbir tesir oluşturamadı

 Çin Binance engeli borsalarda neredeyse hiçbir tesir oluşturamadı

Çin Binance engeli borsalarda neredeyse hiçbir tesir oluşturamadı

Yine bugünlerde Çin Merkez Bankası göre Bitcoin ve öteki kripto paralar hakkında olumsuz yorumlar yapıldı. Daha evvelden İngiltere Merkez Bankası göre yapılan olumsuz talimatlar nedeniyle kripto para fiyatlarında bir tedarik geriye doğru çekilme yaşandı. Fakat Çin kadar getirilen Binance erişim yasağı sektöre etki etmedi.

Topluluk nüfusu nedeniyle daima için alaka odağı olmayı başaran Çin kripto paralar konusunda yüzleri güldürmüyor. Kripto para madencilerinin ülkeyi terk etmesi üstüne Bitcoin fiyatı 28 bin dolar seviyesine değin düştü. Bunun üstüne borsalarda büyük bir panik havası oluştu.

Problemler yalnızca bunlarla sınırlı yok. Aynı şekilde başka bazı ülkelerin kripto paralara zorlama yaptığı görüldü. Örneğin İran ve Hindistan bunlar aralarında yer alıyor. Ama hiçbirisi kripto para borsası devi Binance’yi engellemeye çalışmadı. Çin çok daha ileriye artan bir şekilde bu borsayı engelledi.

Yaşanan bu gelişmelere karşın Bitcoin sağlam bir şekilde durmaya devam ediyor. Birçok analist onun yükseliş trendine girdiğini söylese bile yine de beklemekte üstünlük var. Şu aralar 33 bin 900 dolar seviyelerinde olan Bitcoin, Çin tarafından getirilen engellemeye karşın bana mısın demiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir