Birinin Instagram hesabını nasıl kapatırız, suç mu? Başkasının Instagram hesabını kapatma

 Birinin Instagram hesabını nasıl kapatırız, suç mu? Başkasının Instagram hesabını kapatma

Birinin Instagram hesabını nasıl kapatırız, suç mu? Başkasının Instagram hesabını kapatma

Telif, can sıkıcı mesajlar, kopya içerikler, sahte profiller ve sözde çoğu nedenle dönem dönem başkasının Instagram hesabını kapatma işlemlerine ihtiyaç duyulabiliyor. Peki, bu durumda ne yapmak gerekiyor, Instagram’ın böyle bir koşul için çözümü var mı?

Instagram Hesap Silme Linki

BİRİNİN INSTAGRAM HESABINI NASIL KAPATIRIZ, SUÇ MU?

İlk olarak başkasının Instagram hesabını kapatmadaki nedeninizi şikayet veya talep formunu doldurarak Instagram’a bildirmeniz gerekiyor. Zorunlu bilgiler yoklama edildikten daha sonra Instagram talebinizi haklı bulursa o hesap kapanır. Fakat bunun için telifle alakalı bir durum varsa telif sahibi sizin olmanız gerekiyor veya rahatsız edici mesajlar aldıysanız bu mesajları Instagram’a iletmeniz gerekiyor.

Aynı şekilde kopya içeriklerin yargı sahibinin siz olduğunuzu kanıtlamanız veya şiddet ve korku taşıyan paylaşımları rapor etmeniz gerekiyor.

Bütün bunların dışında legal olmayan bir şekilde başkasının ınstagram hesabını kapatmak ise suçlu durumuna düşürebilir. Son dönemde takipçi sayısı düşük olan bazı hesaplara bu işlemler yapılabiliyor. Hesaptaki tüm fotoğraflar ve içerikler birebir kopyalanarak aynı hesabın daha pozitif takipçili ve etkileşimli olan kopya hesabı Instagram kadar hakiki hesap gibi algılanıp aslında sahte olan hesap kalırken reel olan hesap kapatılabiliyor. Oysa bu durum genelde fazla az takipçili ve çok eksik etkileşimli hesapların başına gelebiliyor. Böyle bir durumda da kapatılan hesap sahibi kendi bilgilerini Instagram’a göndererek hesabının bitmiş açılmasını sağlayabilir.

Şikayet konusu nedenlerle birinin Instagram hesabını kapatma başvurusunda bulunmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Instagram’da taciz veya siber despotluk yapan hesabı şikayet etmek için tıklayınız…

Instagram’da sizi taklit eden kopya hesabı şikayet etmek için tıklayınız…

Topluluk kurallarını ihlal eden hesabı şikayet etmek için tıklayınız…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir