Belgrad Ormanı’nda cumartesi yoğunluğu

 Belgrad Ormanı’nda cumartesi yoğunluğu

Belgrad Ormanı’nda cumartesi yoğunluğu

Uzun zamandır pandemi sebebiyle hafta sonlarında cadde kısıtlaması uygulanıyordu. Normalleşmede yeni dönemle uzun vakit daha sonra her tarafta cumartesi kısıtlaması kaldırıldı. Cumartesi gününü, doğayla iç içe aşmak isteyenler, Sarıyer’deki Belgrad Ormanı’nın yolunu tuttu. Araçlarıyla gelenler Belgrad Ormanı girişinde uzun vasıta kuyrukları oluşturdu. Uzun vakit araçlarıyla Belgrad Ormanı girişinde bekleyenler içeriye girdiklerinde ağaçların gölgesine sığındı. Ailesiyle vakit geçirenler, kahvaltılarının ardındaki semaverleri ile çay içti. Öğle yemeği için de mangallara kömürler atıldı. Yürüyüş, piknik ya da doğa havası olmak için ormana gelenler Belgrad Ormanı’nda yoğunluk oluşturdu. Gelenlerin masalarının arasında sosyal uzaklık olduğu görüldü.

“ERKEN GELMEMİZE RAĞMEN TRAFİK OLUŞTU”

Ailesi ile Belgrad Ormanı’na gelen Gürsel Karakömür, “Olağanüstü geçiyor, özlemişiz, oldu ırk da mutlu ailemizle dışarı çıkabildik. Hoş oldu çocuklarımızı aldık getirdik.  Yarın sınavlar olduğu için çocuklarımıza da çok iyi oldu. Uzun zamandır halk müziği dışarı çıkamayınca, her taraf batmış hatta biz erken gelmemize karşin trafik oluştu. İnsanlar özlemiş” diye konuştu.

“AMA AÇIK HAVADA KUYTU EDEBİLİYORUZ”

Oğlunun doğum gününü kutlamak için Belgrad Ormanı’na gelen Gülay Pamukçu ise ” Bizim için güzel çok artı evde kaldık. Bu şekilde çocuklar daha mutlu. açık havada fakat bakimli edebiliyoruz. Yoğun herkes birincil günün tadını çıkarmak istedi, kaçış gibi oldu bakalım dönüş yolu nasıl olacak” dedi.

“DIŞARI ÇIKACAĞIZ DİYE DÜNDEN HAZIRLIK YAPTIK”

Torunu, oğlu ve gelini ile ormana gelen Gülay Görgün de “Dışarı çıkma olasılığımız olduğu için akşamdan hazırlandık. İki seneden beri ilk kez dışarıdayız. Kahvaltımızı yaptık torunumla, gelinimle, oğlumla buradayız. Fazla mutluyuz aslında” biçiminde konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir