Bayan cinayetine müebbet talebi

 Bayan cinayetine müebbet talebi

Bayan cinayetine müebbet talebi

Bahsettiği şey kadına şiddetti. O da Maltepe’deki evine çözüleceğinden tereddüd duyduğu sorunun kurbanlarından biri olmuştu. Akademisyen Aylin Sözer’in katil zanlısı için istenen cinayet belirli oldu.

İstanbul Aydınlatılmış Üniversitesi Öğretim Üyesi Aylin Sözer 29 Aralık 2020’de evinde Kemal Ayyıldız ile tartıştıktan daha sonra boğazından bıçaklanarak öldürülmüştü. Katil zanlısı daha sonra Sözer’i yakmaya çalışmış ve banka hesabındaki paraları kendi hesabına uyarlamak istemişti.

Cinayetin ardından Ayyıldız tutuklanarak cezaevine gönderildi. Anadolu Cumhuriyet Başsaccılığı Aylin Sözer’in öldürülmesiyle ilgili soruşturmasını tamamladı. İddianamede Kemal Ayyıldız’ın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Ayyıldız’ın keza çeşitli suçlardan 35 yıl 6 aya değin hapsi de istek edildi. İddianameye haksız kışkırtma indirimi uygulanmaması isteği de eklendi.

Başsavcılık hem durum günü Kemal Ayyıldız’a IBAN gönderen bir öteki şüphelinin de 4 yıl 6 avuç içi dek hapisle cezalandırılmasını istek etti.
İddianame kabul edilirse sanıklar baskın karşısına çıkacak.

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir