Başkan Erdoğan’dan son dakika açıklamaları: Savaşa savaşa kabul ettirdik!

 Başkan Erdoğan’dan son dakika açıklamaları: Savaşa savaşa kabul ettirdik!

Başkan Erdoğan’dan son dakika açıklamaları: Savaşa savaşa kabul ettirdik!

asgari memur maaşının 4 bin 348 liradan 5 bin 700 liraya yükseltildiğini belirten Erdoğan, ”Kamu işçilerimizden daha sonra memurlarımızı da enflasyona ezdirmeme sözümüzü yerine getirdik” dedi.

Başkan Erdoğan hem “Herkesle savaşa savaşa milli iradenin üstünlüğünü kabul ettirdik. Bugün Türkiye egemenlik haklarını gerçek anlamda kullanabilen eksik sayıda ülkelerden biridir. Biz ülke olarak önümüze çıkan fırsatları en iyi şekilde değerlendirmenin çabası içindeyiz.” ifadelerini de kullandı.

Başkan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde: 

Değerli il başkanlarımız, değerli belediye başkanlarımız, kıymetli yol arkadaşlarım sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Kuruluşundan bugüne partimizde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

AK Parti geçtiğimiz 20 yılda kazandırdığı eserlerle vatanın her karışına damgasını vurmuş bir partidir. Cumhuriyet tarihinde yapılanların tamamının 3 katı 5 katı 10 katı hizmetlerle Türkiye’ye devir atlattık.

“SAVAŞA SAVAŞA MİLLİ İRADENİN ÜSTÜNLÜĞÜNÜ KABUL ETTİRDİK”

Herkesle savaşa savaşa milli iradenin üstünlüğünü kabul ettirdik.

Biz ülke olarak önümüze çıkan fırsatları en iyi şekilde değerlendirmenin çabası içindeyiz.

Bu özgüvenin arkasından 19 yıllık iktidarımızda ülkemize kurduğumuz sağlam altyapılar vardır. Salgın döneminde bu altyapının önemini defalarca birlikte deneyim ettik.

“TÜRKİYE’NİN YÜKSELME ORANINI YÜZDE 5.1 SEVİYESİNE ÇIKARDIK”

Ara Sıra birileri karşımıza çıkıp 19 yılda ne yaptınız diyecek cüreti gösterebiliyorlar. Yalan ve iftiranın ötesinde olan bu cins ithamlara karşısında vereceğimiz en hoş yanıt 19 yılda yaptıklarımızı anlatmaktır. Türkiye’nin takvim sıradan yükselme oranını yüzde 1’in altından aldık, yüzde 5.1 seviyesine getirdik. İhracatımızı 36 milyar dolardan aldık, geçtiğimiz yılı 170 milyar dolarla kapattık. Bu sene inşallah 20 milyar doların üstüne çıkarmış olacağız. 

Merkez Bankası rezervlerimiz şu an itibariyle 109 milyar dolar seviyesindedir. Önümüzdeki, günlerde 115 milyar doların üzerine çıkacak.

“9 MİLYON İSTİHDAM SAĞLADIK”

Bir tedarik düşen ulusal gelirimizi inşallah en kısa zamanda trilyon doların üstüne çıkaracağız.

Geleceği ipotek altında olmayan bir ülke sıfatıyla aralıksız vizyon genişletiyoruz.

“AFETLER SIRASINDA BAŞKALARI GİBİ CİDDİ SAVRULMALARLA KARŞILAŞMIYORUZ”

Yaşadığımız afetlerin ve benzeri krizlerin çabucak üstesinden gelebiliyor, başkaları gibi ciddi savrulmalarla karşılaşmıyoruz. Ülkemize kazandırdığımız hizmetlere vermek istiyorum.

“693 BİN YENİ ÖĞRETMENİMİZİN ATAMASINI GERÇEKLEŞTİRDİK”

Bugüne değin 693 bin yeni öğretmenimizin atamasını gerçekleştirdik. Eğitim kademelerini 4+4+4 yaparak zorunlu eğitimi 12 yıla çıkardık. 44 ayrı ülkede 349 mektep, yüksek öğretim kurumu, 42 yurt ile eğitim öğretim faaliyetleri yürütüyoruz.

“HASTANE YATAK SAYIMIZI 255 BİNİN ÜZERİNE ÇIKARDIK”

Sağlıkta hastane yatak sayımızı 164 binden 255 binin üzerine çıkardık. Hizmete aldığımız toplamda 22 bin 604 yatak kapasiteli 17 büyük kasaba hastanemizle hizmet kalitesini artırdık. 13 şehir hastanemizin inşası sürüyor. Gençlik merkezi sayımızı 9’dan 376’ya çıkardık. Yükseköğrenim yurtlarındaki yatak kapasitemiz 717 bine ulaştı.

360 sosyal hizmet merkezini hizmete açtık. Alıştırma ve sosyal güvenlikte 2002’de 184 lira olan minimum ücret bugün 2 bin 825 liraya ulaştı. 

Mahalli irade sistemimizi güçlendirmenin yanına daha katılımcı bir yapıya kavuşturduk. Yurttaş-muhtar işbirliği için muhtar veri sistemini kurduk. Göç dalgaları için 16 bin kişi kapasiteli 25 geri gönderme merkezi oluşturduk. Gönüllü Suriyeli sayısı 455 bini geçmiştir. Güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok ettik.

Karayolu tünel sayımız 83’ten 447 adede, tünel uzunluğumuz 50 kilometreden 617 kilometreye ulaştı. İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu, Kuzey Marmara Otoyolu yatırımlarıyla karayolu yolculuğunun standartlarını yükselttik.

“BU YATIRIMLAR GELECEK NESİLLERE MİRAS BIRAKACAĞIMIZ ESERLER OLACAK”

Marmara Bölgemizi otoyolla sarmış olacağız. Bu yatırımlar gelecek nesillere miras bırakacağımız eserlerimiz olacaktır. 11 bin 590 kilometre uzunluğundaki demir yollarımızı az daha bütünüyle yeniledik. Havayollarında 26’dan devraldığımız havalimanı sayımızı 56’ya çıkardık. İstanbul Havalimanı’nı hizmete sunduk.

79 ilde 369 adet halk müziği bahçesi projesini hayata aşmak için kolları sıvadık. 76 adedini tamamladık. TOKİ eliyle 1 milyon 100 bin ev ürettik.

Son 19 yılda çiftçilerimize 165 milyar lira tutarında tarımsal destek verdik. Orman varlığımızı 22,900 milyon hektara çıkardık.

“2023’TE KENDİ OTOMOBİLİMİZİ YOLLARDA GÖRECEĞİZ”

Savunma sanayi projelerimizin bütçesi 75 milyar dolara ulaştı. Sanayi ve teknolojide organize sanayi bölge sayısını 325’e çıkardık. 79 teknopark kurduk. Ulusal uzay programımızı belirledik. 2023 yılında kendi otomobilimizi yollarda göreceğiz. Enerjide toplam kurulu gücümüzü 98 bin 162 megavata yükselttik. TANAP’ı ve Türk Akımı’nı tamamladık. Karadeniz-Sakarya havzasında Tuna-1 kuyusunda 405 milyar metreküp toplam 540 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfettik.

Restore edilen eser sayımız 46’dan 5 bin 548’e yükseldi. TİKA, Yunus Emre Enstitüsü gibi kurumlar sayesinde dünyada mağdurların, kimsesizlerin yanında olduk.

“EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 5 BİN 700 LİRAYA YÜKSELDİ”

Dün imzalanan ulus çalışanlarına yönelik toplu sözleşmenin ülkemize ve halk çalışanlarımıza şanslı olmasını diliyorum.

asgari memur maaşı 4 bin 348 liradan 5 bin 700 liraya yükselmiştir.

1000 yıldır vatanımız, özellikle çoğu çilelerden geçti. Biz de gözetmek için, nice fedakarlıklar yaptığımız bir coğrafyada bulunuyoruz. Anadolu’nun kapılarını milletimize sonuna kadar açtığımız Malazgirt’ten İstiklal Harbi’ne değin nice manâlı hadisenin sene dönümü Ağustos ayı içindedir.

“TARIM VE HAYANCILIK ZARARLARINI KARŞILAYACAĞIZ”

Son dönemde yaşadıklarımızı sizler de görüyorsunuz. Güneyimiz orman yangınlarıyla kavruldu, kuzeyimizde sel felaketleriyle boğuşuyoruz. Bu afetler yalnızca ülkemize bilerek değildir. Yangınların bir kısmında PKK terör örgütünün sabotajı olsa da afetle karşı karşıya olduğumuz gerçektir. Bu devlet enerjik, bu halk müziği dinç ve biz bunu başaracağız. Yanan evleri yeniden yapacak, yaklaşık olarak küllerinden ormanlarımızın doğduğunu göreceğiz. Tarım ve hayvancılık zararlarını karşılayacağız. 

Görev bölge bütün Bakan arkadaşlarımın hepsini kutluyorum. derhal da tekrar dün günübirlik buraya geldiler ve anında arkasından anında şehirlere gittiler. Bu hafta da bu çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Dün MKYK’ya planlamamızı yaptık, geniş ölçekli bir heyetle arkadaşlarımız Karadeniz ve güneyde çalışma yerine getirmek üzere görevlendirmeleri dün gerçekleştirdik.

Arkadaşlar bunu diğerlerinde görmek zorlama. Bizim kadrolarımız bunu yapıyorsa bunun bir sebebi var. Bu bir iman işidir, inanç işidir. Süratle bütün caddeler, sokaklar, her yer şu anda temizleniyor. Daha Alçak inşa çalışmalarımız devam ediyor. Dağların tepelerine helikopterlerle jeneratörler indirildi. Bunlar yapıldı. Bu iktidar bunları halletti. Muhalefet ne der, ne demez, yok. Allah ne der. Biz buna baktık ve bunu yaptık. Biz engel tanımıyorduk, bu imkanlar elimizde olduğuna göre bunu yapmak da bizim görevimizdi. Ve hala da hiç aksatmadan, bir yerde su mu kesildi? Hemen oraya derhal su ulaştırıldı.

.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir