Baraj gölünde felaket: Aynı aileden 5 birey hayatını kaybetti

 Baraj gölünde felaket: Aynı aileden 5 birey hayatını kaybetti

Baraj gölünde felaket: Aynı aileden 5 birey hayatını kaybetti

Amasya’nın Suluova ilçesindeki Derinöz Barajı’na düşen Levent Cenik’i (3) kurtarmak için ablası Havvanur (9), babaanne Sultan (50), oğlu Emrullah Cenik (19) ve kızı Elif Semiz, (28) suya girdikten sonradan gözden kayboldu. Bölgeye gelen dalgıçların çalışması sonucu 5 kişinin cansız bedenlerine ulaşıldı.

Olay, akşam saatlerinde ilçedeki Derinöz Baraj Gölü’nde meydana geldi. Böraj gölü kıyısına gelen ailenin küçük çocuğu Levent Cenik, suya düştü. Levent Cenik’in suda çırpındığını görebilen aile fertlerinden ablası Havvanur Cenik ile babaanne Sultan Cenik, oğlu Emrullah Cenik ve kızı Elif Semiz de seri halinde suya girdi. Suda 5 karakter aile üyelerinin çırpındığını ayrım eden çevredekiler, durumu güvenlik güçlerine haber verdi.

5 KİŞİNİN CANSIZ BEDENLERİNE ULAŞILDI

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda arama kurtarma ve sıhhat görevlileri sevk edildi. Dalgıç ekiplerin çalışması sonucu önce aile fertlerinden 2 kişinin cansız bedenine ulaşdı. Dalgıçların sürdürdüğü araştırmalar sonucunda 3 kişinin daha cansız bedeni baraj gölünden çıkarıldı. Bu sırada olayı haber alınca bölgeye gelen yakınları, cenazelerin sudan çıkarılması esnasında gözyaşlarına boğuldu.

Cesetler otopsi için hastane morguna kaldırıldı.   

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir