Bakan Soylu: Türkiye’nin güçlenmemesi için her şeyi yapıyorlar

 Bakan Soylu: Türkiye’nin güçlenmemesi için her şeyi yapıyorlar

Bakan Soylu: Türkiye’nin güçlenmemesi için her şeyi yapıyorlar

İçişleri Bakanı Aristokrat, Afyonkarahisar ziyaretinde, belediye önünde topluluk grup göre karşılandı. Afyonkarahisar ve ilçelerinden gelenlerin ‘Dik dur eğilme’ sloganlarıyla karşıladığı Soylu, kalabalığı selamlaştıktan sonradan belediye önünde söylev yaptı. ‘Cumhuriyetin, zaferlerin, kahramanların şehri’ dediği Afyonkarahisar’da bulunmaktan iftihar duyduğunu belirten Asilzade, “Biz sizinle beraberiz. Biz sizin emrinize amadeyiz. Allah, bizi sizin emrinize amade olmaktan uzaklaştırmasın inşallah. Size güzel bir selamlama getirdim. Ülkemizi, milletimizi, bu hoş yurdumuzu birçok tehditten uzaklaştırarak, huzurun sükunun, güvenin, kalkınmanın büyümenin zenginliğin, güçlenmenin ülkesi haline getirebilmek için gece gündüz çalışan, ‘Ben sadece Allah’ın yalnızca milletimin önünde eğilirim’ diyen değerli Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını, muhabbetlerini, sevgilerini getirdim” diye konuştu. 

‘GÜÇLÜ, İRİ, DİRİ OLMALIYIZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Durmak yok yola devam’ cümlesini andıran Bakan Asilzade, “Çünkü etrafımızdaki coğrafyayı görüyorsunuz, dünyayı görüyorsunuz.

Bunlara fırsat vermemek için dinç, kocaman, diri, kardeş, bir olmalıyız. Bunlara fırsat vermemek için yüzde 20’den savunma sanayimizi yüzde 70- 80’lere getirdik. Amaç tüm dünyaya parmak ısırtacak bir savunma sanayini oluşturana değin durmak değil yola devam” dedi. 

‘ÇATLASINLAR, PATLASINLAR’

Karadeniz’deki keşif sonrası doğal gaz rezervinde toplam 540 milyar metreküpe ulaşıldığını gösteren Bakan Asilzade, “Biz ne kadar bulursak, onlar böylece çatlayacaklar. Varsınlar, çatlasınlar, patlasınlar. Tarımda, enerjisinde, savunma sanayisinde, insanı ve insan kaynağıyla etrafındaki coğrafyaya yeten bir Türkiye. Size minnettarız, siz olmasaydınız bugün Suriye’de ırk katledileceklerdi. Doğu Akdeniz’de, Libya’da dünyada bir tek ses çıkmayacaktı. Siz olmasaydınız etrafımızdaki coğrafyada yer alan ve yıllardır şu gönlümüzde hançer gibi saplanan Karabağ meselesi çözülmeyecekti. Siz olmasaydınız, 17- 25 Aralık’ta muvaffak olacaklardı, 15 Temmuz’da muvaffak olacaklardı ve bugün biz eli böğründe yaslı yaslı duracaktık” diye konuştu.

‘TERÖR ÖRGÜTÜ KAÇACAK DELİK ARIYOR’

Doğu ve Güneydoğu’da terör üzerinden istikrarı bozmaya çalışanlara; büyükşehirlerde ticaret, ekonomi, refah ve güveni terörün üzerinden etkilemeye çalışanlara Türkiye’nin büyük mücadeleyle aleyhinde koyduğunu bildiren Soylu, “Bu da sizin sayenizde başarıldı.

Terör örgütü kaçacak delik arıyor” dedi.

BAHÇELİ’YE TEŞEKKÜR

PKK terör örgütünün millete gelip, haraç aldığı, millete çökmeye çalıştığı günlerin geride kaldığını kaydeden Bakan Aristokrat, şöyle konuştu: 

“Hemen çocuklar orada okuyor; kimisi hayvancılık yapıyor, kimisi dokuma, madende. Bunların tümü değişken bir Türkiye’nin oluşabilmesi için etkisiz ayla getirilmeye çalışan, milletin moralinin bozulmaya çalışıldığı, bizi birbirimizden ayırmaya çalışan, ‘Acaba Türkiye’nin gücünü nasıl azaltırız’ diye çaba gösterenlerin hikayesiydi. 850 milyon dolar Amerika bütçesinden belediyeye destek yapma kararı alıyor. Oyunun ne dek büyük olduğunu anlıyoruz değil mi? Orada onlara takviye ediyorlar; gıda, tabanca, mühimmat, teçhizat, eğitim yardımı hepsini orada o ülkeler gerçekleştiriyorlar. Topu bir araya gelse şu milleti tanımıyorlar, onları bitireceğiz. 2023, 2053 ve 2071’e enerjik bir şekilde gideceğiz inşallah. Buna hazır mıyız? Sesinizi cümbür cemaat duysun, Türkiye’ye tuzak kuranlar duysun, Türkiye’ye çelme takmaya çalışanlar duysun. Hiç merak etmeyin, Sayın Cumhurbaşkanı’mız liderliğinde ‘Cumhur İttifakı’ ile Sayın Devlet Bahçeli’ye, MHP Genel Başkanı’na minnet, şükranlarımızı talep ediyorum.”

‘CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ HIZLI TREN GİBİ’

Konuşmasının sonunda Afyonkarahisarlı eski bakan Veysel Eroğlu’na dönen Bakan Aristokrat, “Hocam, ikide bir gelip diyorlar fakat parlamenter sisteme geri dönelim, böylece mi? Yani böyle bir fiskeyle yıkılabilecek hükümetlere tekrar geri dönelim istiyorlar.

Bugün ayakta kalmamızın en manâlı sebeplerinden biri Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir. Parlamenter hükümet sisteminde de hocamla bağlı yana bakanlık yaptık, burada şu anda bakanlık yapıyoruz. Şimdi nasıl biliyor musunuz? Seri tren gibi. Dertleri şu, ‘Acaba Türkiye’yi tökezletebilir miyiz?’ Tökezletemeyeceksiniz; zinde olacağız, varlıklı, büyük olacağız, etrafımızdaki coğrafyaya kolaylık ve istikrar getireceğiz ve son cümlemde şu dünyaya medeniyeti nakşedeceğiz. Yapacak çok işimiz var, milletimizin, ülkemizin, ‘Cumhur İttifakı’nın, Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı fazla meslek var” dedi. 

 

.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir